Reklama

Jak wybrać najlepsze konto firmowe – ranking dla wszystkich

Data:

- Reklama -

Każda firma czy instytucja potrzebuje konta firmowego. W zasadzie osoby prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą mogą wykorzystywać konto osobiste, ale w trakcie kontroli skarbowej urzędnicy mają wgląd do prywatnych transakcji, co zaburza prawo do intymności. Dlatego JDG powinna mieć rachunek firmowy. Dla jednoosobowej działalności gospodarczej może to być najprostsze konto z dostępem do bankowości internetowej. Dla większych firm, instytucji czy organizacji pozarządowych konta firmowe mogą być bardziej zaawansowane. Dowiedz się, jakie w danej chwili masz do wyboru konto firmowe — ranking pokaże Ci najlepsze oferty banków.

Materiał partnera.

1. Jakie powinno być konto firmowe?

2. Dlaczego trzeba sprawdzać ranking kont firmowych?

3. Idealne konto firmowe — ranking dla ludzi biznesu

Konto bankowe może zniechęcić firmę do korzystania z powodu zbyt wysokich miesięcznych opłat, braku komfortu użytkowania konta firmowego, problemów z dostępem do wersji mobilnej, zbyt kosztownej karty płatniczej lub kredytowej i konieczności składania wizyt w oddziale banku. Firmy preferują korzystanie z takiego rachunku firmowego, który oferuje im coś więcej, niż jedynie możliwość zlecania przelewów czy płacenia za pomocą kart. W dzisiejszych czasach darmowe wypłaty z bankomatów nie są najważniejsze, gdyż można zaobserwować mniejszą rolę gotówki w obrocie gospodarczym na rzecz transakcji wirtualnych. Gdy w grę wchodzi nowe konto firmowe ranking może pokazać plusy i minusy założenia konta w danym banku.

Jakie powinno być konto firmowe?

Najlepsze konto firmowe powinno być przede wszystkim tanie i bezpieczne. Prowadzenie konta firmowego nie może nikogo narażać na utratę pieniędzy z powodu ataków cyberprzestępców. Zakładając konto firmowe, warto brać pod uwagę ogólne korzyści, czyli co prócz konta bankowego może zaoferować wybrany bank. W rankingu kont firmowych znajdują się najważniejsze informacje zawarte „w pigułce”. To pozwoli na odrzucenie ofert, które jedynie zabierają cenny czas osób zajmujących się biznesem. Firmowe konto powinno być też nowoczesne. Oznacza to, że nikomu dzisiaj już nie wystarczą promocje typu darmowy przelew do ZUS i US czy internetowe przelewy krajowe za 0 PLN.

Dlaczego trzeba sprawdzać ranking kont firmowych?

Rachunki firmowe najczęściej są odpłatne. Darmowe konta firmowe to efekt promocji, których celem jest zdobycie przez bank nowych klientów. Z darmowego konta firmowego najchętniej korzystają małe firmy i organizacje pozarządowe, które mają do swojej dyspozycji niewielkie budżety i w zasadzie muszą liczyć się z każdym groszem. Dla banków najatrakcyjniejsze są firmy i instytucje, a także Wspólnoty i Spółdzielnie Mieszkaniowe, gdzie są duże obroty na rachunku bankowym. Bank doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że prężnie działająca firma może chętnie korzystać z innych produktów bankowych. Może tu chodzić o kredyt obrotowy, inwestycyjny czy o finansowanie handlu międzynarodowego lub wymianę walut.

Idealne konto firmowe — ranking dla ludzi biznesu

Każdy rachunek bankowy może mieć plusy i minusy, dlatego ranking jest ceniony za to, że pomaga wybrać najlepsze konto firmowe. Firma nie musi angażować się w poszukiwanie i sprawdzanie wszystkich dostępnych ofert na prowadzenie tego rodzaju kont w banku. Zwracając uwagę na dane pozyskane z rankingu, od razu może wyeliminować niekorzystne propozycje. Warto podkreślić, że ranking tworzony jest w sposób profesjonalny — bazuje wyłącznie na aktualnych informacjach. Dzięki rankingowi założenie firmowego konta jest o wiele łatwiejsze.

Poprzedni artykuł
Następny artykuł

Leave a Reply

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

%d bloggers like this: