Reklama

Dziś na świat przyszedł Jaś

Data:

- Reklama -

Jaś to pierwsze dziecko „urodzone” w Państwowej Uczelni Zawodowej w Suwałkach w 2023 r. Ma 3,2 kg i 10 punktów w skali APGAR. Rodzice – Hanna i Andrzej – są bardzo szczęśliwi.

Pierwsze odbiory porodów na najnowocześniejszym symulatorze porodowym mają już za sobą studenci pielęgniarstwa. Pod okiem dr Haliny Śliżewskiej studenci uczą się prawidłowo przyjmować poród, radzić sobie z powikłaniami okołoporodowymi oraz resuscytować noworodki. Jednocześnie symulator umożliwia rozwój umiejętności miękkich – przede wszystkim komunikacji z pacjentką.

Bezprzewodowy symulator kobiety rodzącej w pełni odwzorowuje cechy fizyczne człowieka. Obejmuje wszystkie etapy porodu, w tym rzadko występujące incydenty wysokiego ryzyka. Zawiera dwa modele płodu: do porodu w pozycji główkowej i miednicowej. Symulator umożliwia m.in.: badanie reakcji źrenic na światło, przyjmowanie porodu w różnych pozycjach – zarówno prawidłowych, jak i porodów patologicznych, trening wykonywania manewru Leopolda, czy Sellica, identyfikowanie tonów serca płodu, a nawet kontrolowanie krwawienia podczas porodu. Zakup był możliwy dzięki Dydaktycznej Inicjatywie Doskonałości. Dzięki wsparciu przedsięwzięcia finansowanego z Ministerstwa Edukacji i Nauki (milion złotych) Uczelnia oprócz symulatora porodowego wzbogaciła się m.in. o atlas anatomiczny, czy doposażyła laboratoria na Wydziale Politechnicznym (m.in. Aplikacyjne Centrum Mechatroniczne).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Parking czy pieniądze?

W sprawie utworzenia parkingu samochodowego na działce przy ul....

Pogotowie Maturalne: Trwa rekrutacja

Kolejna edycja kursów przygotowujących do egzaminów maturalnych, które organizuje...

Ratowali nocą

Nagłe zatrzymanie krążenia, uszkodzenie kręgosłupa, niewydolność wątroby z hipoglikemią...

Uniwersytet Dziecięcy uczy i bawi

Kreatywne budowanie, język chiński, pierwsza pomoc, warsztaty parkour to...