Reklama

Kolejne szkolenie dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej w suwalskiej jednostce

Data:

- Reklama -

Wojskowe Centrum Rekrutacji w Suwałkach informuje, że 20 lutego w całej Polsce rozpocznie się kolejny, II turnus szkolenia podstawowego w ramach dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej. Tak jak to miało miejsce w przypadku I turnusu, szkolenie będzie realizowane również w 14 pułku przeciwpancernym w Suwałkach.

W najbliższy poniedziałek bramę suwalskiej jednostki przekroczy kolejna grupa kilkudziesięciu ochotników, którzy przez następne 28 dni będą nabywać podstawowe żołnierskie umiejętności. Szkolenie potrwa do 18 marca i zakończy się złożeniem uroczystej przysięgi wojskowej. Następnie, kandydaci będą mogli podjąć decyzję na temat ich przyszłości – czy zdecydują się na kontynuowanie służby w ramach udziału w szkoleniu specjalistycznym, czy też spróbują swoich sił w terytorialnej służbie wojskowej.

Wojskowe Centrum Rekrutacji w Suwałkach zaprasza wszystkich zainteresowanych powołaniem do dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej do udziału w kolejnych turnusach zaplanowanych w 2023 r. Najbliższy rozpocznie się w maju.

Szczegółowe informacje można uzyskać w siedzibie WCR w Suwałkach przy ul. Wojska Polskiego 21a oraz pod numerem tel.: 261-347-357.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

„Trenuj jak żołnierz” – najnowszy projekt szkoleń dla ochotników

„Trenuj jak żołnierz” umożliwia ochotnikom zgłoszenie się na 16-dniowe szkolenie...

Trenuj z wojskiem

Wojskowe Centrum Rekrutacji w Suwałkach informuje, że w sobotę,...

Kursy dla rezerwistów

Wojskowe Centrum Rekrutacji w Suwałkach zaprasza wszystkich rezerwistów zainteresowanych...

Powracają szkolenia wojskowe w suwalskiej jednostce. Kobiet coraz więcej

W przyszły poniedziałek, 12 września w suwalskiej jednostce wojskowej...