Reklama

Baza sportowa suwalskiej „piątki” po gruntowanym remoncie

Data:

- Reklama -

W poniedziałek, 27 marca w Szkole Podstawowej nr 5 im. Alfreda Wierusz-Kowalskiego w Suwałkach odbyło się uroczyste otwarcie nowoczesnego boiska wielofunkcyjnego oraz odnowionego bloku sportowego. Inwestycja została sfinansowana z funduszu Polski Ład i jest częścią większego projektu remontów bazy sportowej w suwalskich szkołach, wartego blisko 40 mln zł.

Na zdj. głównym: Bohdan Paszkowski – Wojewoda Podlaski na boisku SP nr 5 w Suwałkach.

Wcześniej hale sportowe w tej szkole i boisko nie wyglądały zachęcająco. Dziś uczniowie mają do dyspozycji nowoczesną bazę sportową, a prezydent Suwałk Czesław Renkiewicz oraz dyrektor szkoły Adam Kowalski podkreślili, że inwestycja ta byłaby niemożliwa do realizacji bez dofinansowania.

W ramach inwestycji spółka REM-BUD wykonała następującą infrastrukturę sportową: boisko do piłki nożnej ze sztucznej trawy, bieżnię 4-torową i 6-torową o nawierzchni poliuretanowej, boiska do piłki plażowej, skocznie, rzutnię do pchnięcia kulą, piłkochwyty o wysokości 6 m, budynek zaplecza sanitarno-szatniowego z instalacjami zewnętrznymi, ogrodzenie terenu, trybuny, schody terenowe, windę dla niepełnosprawnych, instalację oświetlenia i monitoringu, chodniki i dojścia z kostki betonowej oraz urządzenia ścieżki zdrowia.

Koszt całkowity robót wyniósł 12.848.731,22 zł brutto. REM-BUD Sp. z o.o. zrealizowała również przebudowę i remont bloku sportowego w Szkole Podstawowej nr 5 w Suwałkach – wymieniono stolarkę okienną i drzwiową, wykonano podwieszane sufity, wykonano nowe posadzki i podłogi sportowe, tynki i okładziny wewnętrzne, wykonano roboty sanitarne, instalacje elektryczne i instalację monitoringu wizyjnego.

W oficjalnym otwarciu uczestniczyli również: Dariusz Piontkowski – Sekretarz Stanu, Jarosław Zieliński – Poseł na Sejm RP, Kazimierz Gwiazdowski – Poseł Na Sejm RP, Marek Komorowski – Senator RP i Bohdan Paszkowski – Wojewoda Podlaski.

Fot. UM w Suwałkach

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Remont basenu będzie droższy – pochłonie ponad 16,5 mln zł

Na remonty boisk przy podstawówkach nr 2 i 7,...