Reklama

„EcoLudki” w akcji

Data:

- Reklama -

Czy grozi nam katastrofa ekologiczna? Czy segregowanie śmieci wpływa na środowisko? W jaki sposób oszczędzać wodę i prąd? Na te i wiele innych pytań związanych z ochroną środowiska odpowiadają uczniowie Zespołu Szkół nr 4 w Suwałkach, realizujący w ramach ogólnopolskiej olimpiady „Zwolnieni z Teorii” projekt społeczny „EcoLudki”.

Autor: Urszula Pietranis
Projekt ma na celu podniesienie poziomu świadomości ekologicznej oraz propagowanie proekologicznego stylu życia. Informacje na temat ekologii młodzież przekazuje podczas warsztatów organizowanych dla dzieci i młodzieży z suwalskich placówek oświatowych.
Podczas zajęć wykorzystane są prezentacje, gry i zabawy tematyczne. Dzięki nim młodzi ludzie dowiadują się, jak można dbać o środowisko poprzez małe, codzienne działania.
„EcoLudki” także swoim działaniem pokazują, jak ważne są dla środowiska nasze indywidualne działania i w jaki sposób możemy zadbać o najbliższe otoczenie.
Uczniowie podczas akcji sprzątania świata wybrali się do lasu, aby sprzątnąć śmieci, które zalegały pod śniegiem. Zorganizowali również konkurs plastyczny dla szkół średnich pod hasłem: „Jak Ty dbasz o środowisko?”.
Fot. Uczniowie ZS nr 4 w Suwałkach

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Nowa hala powstanie przy szkole

Przy Zespole Szkół nr 4 w Suwałkach powstanie nowa...

Srebrny Wilk trafił do Suwałk. Uczniowie z ZS nr 4 nagrodzeni w ogólnopolskim konkursie

Projekt "Animal World" realizowany przez Oliwię Harasim (lider zespołu),...

Kolejne obiekty sportowe mają szansę na remont

W Suwałkach, przy Zespole Szkół nr 4, może powstać...

Zagrali w siatkę dla KOTOZ-u

W ubiegłym tygodniu w Suwałkach odbył się wyjątkowy -...