Reklama

Są pieniądze na renowacje kapliczek

Data:

- Reklama -

Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego zaprasza do udziału w drugiej edycji konkursu na konserwację i restaurację kapliczek, krzyży i figur przydrożnych w naszym regionie. Na ten cel przeznaczono 100 tys. zł, które mogą zostać wykorzystane na prace konserwatorskie, restauratorskie lub budowlane przy obiektach o wartości artystycznej lub historycznej.

Na zdj. głównym: kapliczka na Suwalszczyźnie, archiwum portalu „Niebywałe Suwałki”

Dotacja może pokryć aż 100% kosztów inwestycji, która musi być zrealizowana między 1 czerwca a 31 grudnia 2023 roku.

To wspaniała szansa na przywrócenie dawnej świetności i piękna tych zabytkowych obiektów, które są często nie tylko wizytówką województwa, ale także ważnym elementem naszego dziedzictwa kulturowego. Aby uzyskać dofinansowanie, obiekty muszą być ogólnodostępne dla mieszkańców podlaskiego i nie mogą być wpisane do rejestru zabytków.

Jeśli jesteś przedstawicielem organizacji pozarządowej, kościoła, związku wyznaniowego, stowarzyszenia jednostek samorządu terytorialnego, spółdzielni socjalnej lub spółki akcyjnej, to ten konkurs jest skierowany o Ciebie. Wnioski można składać od 20 marca do 13 kwietnia 2023 roku poprzez system witkac.pl. To wspaniała okazja, aby zrobić coś dobrego dla swojej społeczności i przyczynić się do zachowania kulturowego dziedzictwa naszego regionu.

Niezbędne dokumenty można pobrać TUTAJ.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Konkurs „Kapliczki Podlaskie 2024 – ocalić od zapomnienia”

Jego budżet to 100 tys. zł. Wsparcie można otrzymać...