Reklama

SUWER od kwietnia. Niebawem znów zaczniemy „kręcić kilometry”

Data:

- Reklama -

Pierwszego dnia wiosny rusza oficjalny Trening do Rowerowej Stolicy Polski 2023. W rozgrzewce weźmie udział aż 48 miast. W ciągu dwóch miesięcy ich mieszkańcy będą kręcić kilometry na swoich rowerach i sprawdzać swoją formę przed decydującym starciem – czerwcową rywalizacją!

Do Treningu można dołączyć już od dziś – wystarczy pobrać aplikację Aktywne Miasta i dołączyć do akcji. Rejestracja w programie jest bardzo prosta.

To piąta edycja ogólnopolskiej rowerowej zabawy, organizowanej przez miasto Bydgoszcz. Oficjalny trening miast to znakomita okazja, aby rozgrzać się przed czerwcowymi zmaganiami o Puchar Rowerowej Stolicy Polski. Zasady podczas treningu różnią się od tych podczas głównej rywalizacji, ponieważ kilometry przejechane na rowerze sumują się dla wybranego miasta. W rywalizacji głównej natomiast obowiązuje przelicznik – przejechane kilometry są przeliczane na punkty uwzględniające wielkość miast.

Do tej pory udział w rowerowym szaleństwie potwierdziło aż 48 miast, między innymi: Biała Podlaska, Białystok, Bielsko – Biała, Bydgoszcz (Metropolia Bydgoszcz), Chełm, Chorzów, Elbląg, Ełk, Gniezno, Gorzów Wielkopolski, Grudziądz, Inowrocław, Katowice, Kędzierzyn Koźle, Kołobrzeg, Koszalin, Krosno, Kutno, Legnica, Leszno, Nowy Sącz i Suwałki.

Przy okazji tematu Rowerowej Stolicy Polski 2023 do suwalskiego Ratusza wpłynęła interpelacja Anny Ruszewskiej, radnej klubu „Suwałki Przyszłości”, która pyta o inaugurację kolejnego sezonu roweru miejskiego. Pogoda sprzyja jeździe na dwóch kółkach, jednak wcześniejsze uruchomieniu systemu nie wchodzi w grę. SUWER-y pojawią się na ulicach Suwałk 1 kwietnia, ponieważ takie są zapisy umowy podpisanej z firmą ROOVE, która jest operatorem systemu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Ćwierć miliona kilometrów pokonały rowery miejskie

W tym sezonie na ścieżkach rowerowych i ulicach jeździły...

Kolejna stacja SUWER-a już działa

Jak informowaliśmy w marcu, w Suwałkach system roweru miejskiego...

Przed przejściami dla pieszych pojawią się napisy

Autorem pomysłu, aby przed wybranymi przejściami dla pieszych umieścić...

Nowa stacja rowerowa pojawi się na końcu Suwałk

Nie w Krzywem, ani nie w Starym Folwarku, ale...