Reklama

SUWER od kwietnia. Niebawem znów zaczniemy „kręcić kilometry”

Data:

- Reklama -

Pierwszego dnia wiosny rusza oficjalny Trening do Rowerowej Stolicy Polski 2023. W rozgrzewce weźmie udział aż 48 miast. W ciągu dwóch miesięcy ich mieszkańcy będą kręcić kilometry na swoich rowerach i sprawdzać swoją formę przed decydującym starciem – czerwcową rywalizacją!

Do Treningu można dołączyć już od dziś – wystarczy pobrać aplikację Aktywne Miasta i dołączyć do akcji. Rejestracja w programie jest bardzo prosta.

To piąta edycja ogólnopolskiej rowerowej zabawy, organizowanej przez miasto Bydgoszcz. Oficjalny trening miast to znakomita okazja, aby rozgrzać się przed czerwcowymi zmaganiami o Puchar Rowerowej Stolicy Polski. Zasady podczas treningu różnią się od tych podczas głównej rywalizacji, ponieważ kilometry przejechane na rowerze sumują się dla wybranego miasta. W rywalizacji głównej natomiast obowiązuje przelicznik – przejechane kilometry są przeliczane na punkty uwzględniające wielkość miast.

Do tej pory udział w rowerowym szaleństwie potwierdziło aż 48 miast, między innymi: Biała Podlaska, Białystok, Bielsko – Biała, Bydgoszcz (Metropolia Bydgoszcz), Chełm, Chorzów, Elbląg, Ełk, Gniezno, Gorzów Wielkopolski, Grudziądz, Inowrocław, Katowice, Kędzierzyn Koźle, Kołobrzeg, Koszalin, Krosno, Kutno, Legnica, Leszno, Nowy Sącz i Suwałki.

Przy okazji tematu Rowerowej Stolicy Polski 2023 do suwalskiego Ratusza wpłynęła interpelacja Anny Ruszewskiej, radnej klubu „Suwałki Przyszłości”, która pyta o inaugurację kolejnego sezonu roweru miejskiego. Pogoda sprzyja jeździe na dwóch kółkach, jednak wcześniejsze uruchomieniu systemu nie wchodzi w grę. SUWER-y pojawią się na ulicach Suwałk 1 kwietnia, ponieważ takie są zapisy umowy podpisanej z firmą ROOVE, która jest operatorem systemu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

SUWER-y nadal na ulicach Suwałk

Z SUWER-a, popularnego systemu roweru miejskiego, nadal będzie można...

Trzeci sezon SUWER-a za nami. Rowery wypożyczono ponad 74 tys. razy

System Roweru Miejskiego w Suwałkach, znany jako SUWER, to...

Dzień na dwóch kółkach

W niedzielę, 10 września, Suwałki świętują Europejski Dzień bez...

Nowa era SUWER-a: Dłuższy sezon, więcej stacji i możliwości

SUWER zdobył serca mieszkańców Suwałk. Już wkrótce zacznie nowy...