Reklama

SUWER-em na Księżyc i z powrotem

Data:

- Reklama -

Na ten moment miłośnicy rowerów miejskich wyczekiwali z niecierpliwością – 21 marca rozpoczął się nowy sezon SUWER-a. Miłośnicy dwóch kółek pokonali dotąd 639 tysięcy km, co – jak porównał Roman Rynkowski, zastępca prezydenta Suwałk, pozwoliłoby dotrzeć na Księżyc i rozpocząć podróż powrotną.

W poprzednich latach system SUWER był dostępny dla użytkowników w terminie od 1 kwietnia do 24 października. Jednak w tym roku sytuacja uległa zmianie, sezon już trwa i zakończy się 31 października. To dobra wiadomość dla wszystkich miłośników zdrowego trybu życia, którzy chcą korzystać z rowerów miejskich przez większą część roku.

Na zdj. Roman Rynkowski i Kamil Sznel.

Jedną z najbardziej oczekiwanych nowości jest wprowadzenie fotelików dziecięcych do 15 tradycyjnych rowerów. Jest to odpowiedź na prośby rodziców najmłodszych mieszkańców Suwałk. Rowerki z fotelikami będą wyraźnie oznaczone w aplikacji mobilnej oraz na stronie internetowej systemu SUWER, co ułatwi rodzicom ich lokalizację i korzystanie z nich wraz z dziećmi.

SUWER cieszy się ogromnym zainteresowaniem. W minionym roku liczba wypożyczeń wyniosła 74 595, co stanowi znaczący wzrost w porównaniu z poprzednimi latami. Łączny czas wypożyczeń przekroczył 35 000 godzin, a przejechany dystans wyniósł 239 337 kilometrów. Od momentu uruchomienia ten dystans jest jeszcze dłuższy i wynosi ponad 639 tys. km.

21 marca wystartował nie tylko SUWER, ale też oficjalny Trening do Rowerowej Stolicy Polski 2024.

Kręć dla Suwałk

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Są pieniądze na boks i bieganie

Czas na nową energią. W tym okresie, kiedy trawa...

SUWER-y nadal na ulicach Suwałk

Z SUWER-a, popularnego systemu roweru miejskiego, nadal będzie można...

Umowy na prowadzenie klubów seniora podpisane. Kolejny rok wsparcia starszego pokolenia

Prezydent Suwałk, Czesław Renkiewicz, podpisał w środę, 10 stycznia...

Marzenia o (r)ewolucji kulturalnej

W Suwałkach odbyło się spotkanie poświęcone kulturze, które nie...