Reklama

Są pieniądze na boks i bieganie

Data:

- Reklama -

Czas na nową energią. W tym okresie, kiedy trawa zaczyna zielenieć, sport staje się nie tylko sposobem na aktywne spędzanie czasu, ale również kluczowym elementem promocji zdrowego stylu życia. W tym kontekście, miasto Suwałki, we współpracy z Olitą i Druskiennikami, realizuje projekt „Sportowe Pogranicze”, który ma na celu rozwijanie sportu i promowanie aktywnego trybu życia w regionie.

Roman Rynkowski, zastępca prezydenta Suwałk podczas poniedziałkowej (5 marca) konferencji prasowej na stadionie lekkoatletycznym poinformował, że projekt polsko-litewski otrzymał dofinansowanie w wysokości 328 tysięcy euro. Dofinansowanie stanowi 80% całkowitych kosztów. 26 tysięcy euro to wkład własny Suwałk.

Jednym z kluczowych elementów projektu jest inwestycja w dwie główne dziedziny sportowe: bieganie i boks – pięściarstwo. Działania te mają na celu zachęcenie mieszkańców do aktywności fizycznej oraz dbanie o ich zdrowie i formę.

Waldemar Borysewicz, dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Suwałkach (OSiR), zapowiada, że dzięki pozyskanym pieniądzom możliwa będzie rozbudowa sekcji bokserskiej – zakup ringu treningowego oraz strojów treningowych i startowych, a także wagi do analizy składu ciała i organizację międzynarodowego obozu kondycyjnego.

Drugim komponentem projektu jest organizacja serii imprez biegowych – w 2024 i 2025 roku. Planowane są liczne wydarzenia, w tym Miejskie Święto Biegania, zawody na trasach o długościach 10,5 km i 5 km (na przełomie sierpnia i września). Dodatkowo, od kwietnia odbywać się będą bezpłatne treningi biegowe dla mieszkańców.

Suwalskie debiuty to kolejny ważny aspekt projektu, skupiający się na aktywizacji ruchowej 20 osób. Program obejmuje też wsparcie uczestników opieką trenera i dietetyka.

Ważnym elementem promocji aktywności fizycznej jest również odpowiednie oznakowanie tras biegowych wokół Zalewu Arkadia i na bulwarach nad Czarną Hańczą; a także zakup sprzętu do pomiaru czasu, który będzie wykorzystywany podczas imprez dla biegaczy.

Fot. Niebywałe Suwałki

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

SUWER-em na Księżyc i z powrotem

Na ten moment miłośnicy rowerów miejskich wyczekiwali z niecierpliwością...

Umowy na prowadzenie klubów seniora podpisane. Kolejny rok wsparcia starszego pokolenia

Prezydent Suwałk, Czesław Renkiewicz, podpisał w środę, 10 stycznia...

Wojsko na basen?

Radni nie pozostają obojętni na niezagospodarowane zasoby miasta. Zdzisław...

Marzenia o (r)ewolucji kulturalnej

W Suwałkach odbyło się spotkanie poświęcone kulturze, które nie...