Impreza sportowa „Reso Suwałki 10,5 – Miejskie Święto Biegania” uzyskała wsparcie finansowe na kolejne edycje – zgodnie z porozumieniem – do 2020 roku. Wydarzenie jest tylko jedną z inicjatyw współfinansowanych przez spółkę Reso Europa Service.

W czwartek, 17 listopada w Hotelu LOFT 1898 w Suwałkach podpisano aneks do porozumienia zawartego w dniu 18 lutego 2016 r. pomiędzy Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Suwałkach a Reso Europa Service Sp. z o. o. – sponsorem generalnym Miejskiego Święta Biegania. W myśl porozumienia Reso gwarantuje wsparcie finansowe kolejnych czterech edycji wydarzenia. Z propozycją nawiązania współpracy długofalowej wystąpił prezes spółki, Bronisław Woźnialis.

– Popularyzacja sportu amatorskiego i zawodowego to jedno z przypisanych ustawowo zadań samorządu. Mamy na ten cel zabezpieczone określone środki finansowe, jednak dzięki dobrym, sprawdzonym partnerom – sponsorom, takim jak Reso, łatwiej udźwignąć nam wszystkie wydatki związane z tą dziedziną – podkreślił Czesław Renkiewicz, prezydent Suwałk.

Współpraca z samorządem, wspieranie inicjatyw służących społeczności lokalnej to jedno z założeń koncepcji społecznej odpowiedzialności biznesu (CSR). Firma Reso w tym obszarze wiedzie w Suwałkach prym – współpracując z miejskimi instytucjami, ale też stowarzyszeniami sportowymi. Jak zaznaczył podczas dzisiejszej konferencji prasowej Bronisław Woźnialis, prezes Reso – to pomysł spółki na „spłatę długu publicznego”. Zdaniem Woźnialisa każda firma, która działa w jakimś otoczeniu, wykorzystuje w mniejszym lub większym stopniu infrastrukturę (drogi czy też biura – Reso ma siedzibę w Parku Naukowo-Technologicznym), zatrudnia pracowników – mieszkańców miasta i okolic – a więc powinna dać lokalnej społeczności coś od siebie. Jednym z takich „podarunków” jest właśnie zaangażowanie finansowe w lokalne inicjatywy, takie jak Miejskie Święto Biegania.

Obecny podczas konferencji Waldemar Borysewicz, dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji, głównego organizatora Reso Suwałki 10,5 przypomniał, że Miejskie Święto Biegania jest jedną z kilku inicjatyw wspieranych przez spółkę. Pozostałe to m.in.: niedzielne poranki biegowe odbywające się na stadionie LA czy rozpoczynająca się wkrótce nowa kolejka Reso Football League.

Kolejna edycja „Reso Suwałki 10,5 – Miejskiego Święta Biegania” odbędzie się 17 czerwca 2017 roku. W kolejnych latach będą to terminy: 2 czerwca 2018 r., 22 czerwca 2019 r., 13 czerwca 2010 roku.

Fot. Niebywałe Suwałki

Leave a Reply