Reklama

Za tydzień rozpocznie się rozbudowa Aresztu Śledczego (wizualizacje, audio)

Data:

- Reklama -

Po zakończeniu planowanej inwestycji w Areszcie Śledczym w Suwałkach znajdzie się miejsce dla niemal 1000 osadzonych. W środę, 12 kwietnia zostały podpisane umowy związane z budową pawilonu zakwaterowania wraz z infrastrukturą między dyrektorem Aresztu Śledczego a firmą „REM-BUD”.

Budynek pawilonu typu zamkniętego wraz z kosztami nadzoru inwestorskiego pochłonie ponad 43 mln złotych. Firma Ireneusza Butkiewicza „REM-BUD” wygrała przetarg, składając najkorzystniejszą ofertą spośród 10 podmiotów uczestniczących w postępowaniu. Za realizację inwestycji zaproponowała ponad 39,3 mln złotych.

Zakres prac, które powinny zakończyć się w listopadzie 2024 roku, to: powstanie pawilonu mieszkalnego dla 255 osadzonych z ambulatorium, gabinetami wychowawców i psychologów, gabinetem RTG, placami spacerowymi i rozbudową kuchni. Z nową inwestycją na terenie Aresztu Śledczego wiązać się będzie także zatrudnienie nowych funkcjonariuszy (wzrost o nawet 40 etatów). Przy budowie obiektu pracować mają także osadzeni (3-6 osób).

Mówi mjr Arkadiusz Kawałek, dyrektor Aresztu Śledczego w Suwałkach:

Kamil Makarewicz, kierownik Działu Kwatermistrzowskiego Aresztu Śledczego w Suwałkach:

Pieniądze na rozbudowę Aresztu Śledczego pochodzą z budżetu centralnego i są środkami przeznaczonymi na czteroletni program modernizacji Służby Więziennej, który ma na celu poprawę bezpieczeństwa w jednostkach penitencjarnych, zwiększenie liczby specjalistycznych pojazdów i nowych miejsc zakwaterowania, modernizację systemów informatycznych i monitoringu wizyjnego oraz poprawę warunków socjalno-bytowych funkcjonariuszy i pracowników cywilnych. Program zakłada również wzmocnienie systemu motywacyjnego uposażeń funkcjonariuszy i wzrost konkurencyjności wynagrodzeń pracowników cywilnych Służby Więziennej. Całość programu pochłonie ponad 1,865 mld złotych.

Wizualizacje – źródło: Areszt Śledczy w Suwałkach, fot. Niebywałe Suwałki

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Co musiałoby się wydarzyć, żeby Czesław Renkiewicz przestał był prezydentem Suwałk?

Za nami pierwsza tura wyborów samorządowych. Znamy już radnych...

Będzie druga tura. Czesław Renkiewicz powalczy o wynik z Jackiem Juszkiewiczem

W Radzie Miejskiej w Suwałkach 12 mandatów zdobył komitet...

Prezydent Suwałk obiecuje utrzymanie niskich cen za ciepło

146 mln zł kosztować będzie budowa nowych kotłów parowych...

Komitet „Razem dla Suwałk” podsumował kampanię

W piątek, 5 kwietnia w Parku Naukowo-Technologicznym Polska-Wschód odbyła...