Reklama

Za tydzień rozpocznie się rozbudowa Aresztu Śledczego (wizualizacje, audio)

Data:

- Reklama -

Po zakończeniu planowanej inwestycji w Areszcie Śledczym w Suwałkach znajdzie się miejsce dla niemal 1000 osadzonych. W środę, 12 kwietnia zostały podpisane umowy związane z budową pawilonu zakwaterowania wraz z infrastrukturą między dyrektorem Aresztu Śledczego a firmą „REM-BUD”.

Budynek pawilonu typu zamkniętego wraz z kosztami nadzoru inwestorskiego pochłonie ponad 43 mln złotych. Firma Ireneusza Butkiewicza „REM-BUD” wygrała przetarg, składając najkorzystniejszą ofertą spośród 10 podmiotów uczestniczących w postępowaniu. Za realizację inwestycji zaproponowała ponad 39,3 mln złotych.

Zakres prac, które powinny zakończyć się w listopadzie 2024 roku, to: powstanie pawilonu mieszkalnego dla 255 osadzonych z ambulatorium, gabinetami wychowawców i psychologów, gabinetem RTG, placami spacerowymi i rozbudową kuchni. Z nową inwestycją na terenie Aresztu Śledczego wiązać się będzie także zatrudnienie nowych funkcjonariuszy (wzrost o nawet 40 etatów). Przy budowie obiektu pracować mają także osadzeni (3-6 osób).

Mówi mjr Arkadiusz Kawałek, dyrektor Aresztu Śledczego w Suwałkach:

Kamil Makarewicz, kierownik Działu Kwatermistrzowskiego Aresztu Śledczego w Suwałkach:

Pieniądze na rozbudowę Aresztu Śledczego pochodzą z budżetu centralnego i są środkami przeznaczonymi na czteroletni program modernizacji Służby Więziennej, który ma na celu poprawę bezpieczeństwa w jednostkach penitencjarnych, zwiększenie liczby specjalistycznych pojazdów i nowych miejsc zakwaterowania, modernizację systemów informatycznych i monitoringu wizyjnego oraz poprawę warunków socjalno-bytowych funkcjonariuszy i pracowników cywilnych. Program zakłada również wzmocnienie systemu motywacyjnego uposażeń funkcjonariuszy i wzrost konkurencyjności wynagrodzeń pracowników cywilnych Służby Więziennej. Całość programu pochłonie ponad 1,865 mld złotych.

Wizualizacje – źródło: Areszt Śledczy w Suwałkach, fot. Niebywałe Suwałki

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Miasto dostało pieniądze na otwarcie czwartego żłobka

Suwałki szykują się do utworzenia czwartego żłobka miejskiego, w...

Prezydent Suwałk o koncercie TVP: Nie mogę nikomu zakazać korzystania z terenu miejskiego

Temat odwołanego koncertu z okazji 10-lecia Suwalskiego Ośrodka Kultury...

Podlaskie Forum Gospodarcze za nami: Dyskusje o drogach, kolei i lotniskach

W piątek, 11 sierpnia odbyło się ważne spotkanie w...

Wbicie łopaty pod inwestycję drogową jak wiec przedwyborczy?

W Suwałkach, w sobotę, 5 sierpnia odbyła się uroczystość...