Dobry start w Tykocinie

Data:

Wiosenny kalendarz startowy reprezentantów Klubu Rowerowego MTB Suwałki jest bardzo bogaty. W niedzielę, 7 maja kolarze wystartowali w trzeciej edycji Maratonów Kresowych 2023 w Tykocinie. Na wszystkich startach stanęło 350 osób.

Skład MTB Suwałki liczył 22 osoby, próbujące swoich sił na dystansach Półmaraton 32 km, Fit 17 km oraz Mini 8 km.

Dawid Gabor – 16 miejsce w kategorii Żak
Sukcesem zakończył się też start naszej reprezentantki Marii Czokajło w rywalizacji Dual składającej się z biegu na 8 km oraz wyścigu kolarskiego na dystansie 32 km. Maria zwyciężyła w biegu, a w łącznej klasyfikacji zajęła 2 miejsce.

Mateusz Gołowczyc – 25 miejsce w kategorii M30-39

W Tykocina ekipa MTB Suwałki wróciła z 10 medalami (3 złote, 2 srebrne, 5 brązowych). Tym razem na uwagę zasługuje brązowy medal drużyny na dystansie Mini. To pierwszy medal chłopaków trenujących w Suwalskiej Szkółce Kolarskiej. Sprawił im i ich rodzicom ogromną radość. Dla Michała Dębskiego i Igora Gołowczyca był to dopiero trzeci start w Maratonach Kresowych. Dawid Gabor wystartował po raz drugi. Największym bohaterem był ośmioletni Jan Tyczkowski, który po raz pierwszy w życiu przypiął numer startowy do swego roweru. Porodził sobie znakomicie z trudnościami i dowiózł do mety punkty dla drużyny.

W Tykocinie zabrakło naszego najlepszego obecnie zawodnika. Mikołaj Szeliga z powodzeniem startował w Kartuzach w wyścigu z cyklu Pomerania Maraton. Mikołaj zwyciężył w swojej kategorii wiekowej, a klasyfikacji Open zajął 3 miejsce.

W maju Maratony Kresowe zawitają do Augustowa – 21 maja zawodników czeka start nad jeziorem Studzienicznym.