Reklama

W Dowspudzie powstanie strzelnica

Data:

- Reklama -

Młodzi ludzie nauczą się obsługi broni, poznają zasady obronności. W Białymstoku, Czarnej Białostockiej, Szczuczynie, Dowspudzie, Tykocinie, Jasionówce, Zambrowie oraz w Turośni Kościelnej powstaną nowoczesne, multimedialne strzelnice. Umowy na dofinansowanie projektów wyłonionych w konkursie „Strzelnica w powiecie 2023” zostały już podpisane.

Strzelnice zostały opracowane na potrzeby rynku cywilnego na bazie systemów wojskowych. Uczą posługiwania się bronią, obsługi manualnej, zmysłu obserwacji, refleksu oraz celności. Umożliwiają treningi indywidualne i grupowe. Podpisane umowy zakładają przeznaczenie prawie półtora miliona złotych z MON na uruchomienie wirtualnych strzelnic w regionie.

Program „Strzelnica w powiecie” jest realizowany przez Ministerstwo Obrony Narodowej (MON) od 2018 r. Początkowo zakładał budowę klasycznych strzelnic w terenie, ale od 2021 r. umożliwia także dofinansowanie budowy strzelnic wirtualnych i pneumatycznych. W wyniku rozstrzygniętego konkursu MON podpisze umowy na budowę 111 strzelnic w kraju, a dotacja na ten cel wyniesie ponad 18 mln zł.

Podmioty, które chcą skorzystać z takiego wsparcia, mogą wziąć udział w kolejnej edycji tego konkursu. Termin składania ofert upływa 26 maja 2023 r.

Poprzedni artykuł
Następny artykuł

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

MON potwierdza – na granicy z Białorusią doszło do naruszenia polskiej przestrzeni powietrznej

Po przedstawieniu  przez dowódców i szefów służb  wniosków z...

Powstaje tymczasowa zapora na granicy z obwodem kaliningradzkim

„Zdecydowałem o podjęciu działań, które wzmocnią bezpieczeństwo na granicy...

Wojsko otrzyma niszczyciele czołgów. Pierwsze trafią do jednostek ulokowanych w przesmyku suwalskim

- Zatwierdziłem umowę ramową w sprawie produkcji wyposażenia Wojska...