Reklama

WOPR z dofinansowaniem

Data:

- Reklama -

Wojewoda podlaski, Bohdan Paszkowski, podpisał umowy z czterema jednostkami Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego (WOPR) w regionie, tj. augustowską, białostocką, łomżyńską i suwalską, które będą odpowiedzialne za bezpieczeństwo nad wodą w tym roku. Na realizację tego zadania przeznaczono 460 500 zł. Wojewoda wyraził nadzieję, że dzięki temu dofinansowaniu i zaangażowaniu mieszkańców nadchodzący sezon będzie bezpieczny.

Źródło, fot. Wojewoda Podlaski

Pięć jednostek WOPR w województwie podlaskim posiada zgodę Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji na wykonywanie ratownictwa wodnego. Cztery z nich składały ofertę w naborze ogłoszonym przez wojewodę podlaskiego w celu otrzymania dofinansowania na swoją działalność.

Wojewoda podlaski, Bohdan Paszkowski, poinformował, że na ten cel w bieżącym roku przeznaczono ponad 460 tys. zł, z czego 342 tys. zł pochodzi z dotacji budżetu państwa, a reszta to środki z budżetu wojewódzkiego.

Największe dofinansowanie, w wysokości 152 tys. zł, otrzyma WOPR w Augustowie, który będzie odpowiedzialny za bezpieczeństwo na Kanale Augustowskim i rzekach: Netta, Klonownica i Rospuda oraz jeziorach: Necko, Białe, Sajno i Studzieniczne.

Suwalskie WOPR otrzyma 146 500 zł i będzie patrolować jeziora: Wigry, Hańcza, Szelment, Szelment Mały, Jodel, Wiżajny, Krzywe, Czarne, Koleśne, Dąbrówka, Okmin, Leszczewek, Gaładuś, Pomorze, Hołny, Wistuć oraz zalew Arkadia.

Okręgowe WOPR w Łomży otrzymało 37 tys. zł i będzie odpowiedzialne za bezpieczeństwo na rzekach: Narew, Biebrza i Pisa. Białostockie WOPR otrzyma dofinansowanie w wysokości 125 tys. zł, które zostanie przeznaczone dla ratowników pełniących dyżury na wodach Jeziora Rajgrodzkiego i Siemianówki. Część środków zostanie również wykorzystana na zakup sprzętu, który będzie używany podczas patroli i szkoleń profilaktycznych.

Przyznana przez wojewodę kwota jest o 50 tys. zł wyższa niż w poprzednim roku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Terytorialsi po szkoleniu WOPR (foto)

W miniony weekend pierwsza grupa żołnierzy WOT, w której...

Przewróciła się żaglówka ze Ślązakami i psem. Ratowali ich policjanci i WOPR-owcy

Policyjni wodniacy, patrolując jezioro Wigry, uratowali żeglarzy ze Śląska, którym...