Reklama

W Sejnach szkolenie z samoobrony dla kobiet

Data:

- Reklama -

Ministerstwo Obrony Narodowej wraz z Centralnym Wojskowym Centrum Rekrutacji i Dowództwem Generalnym Rodzajów Sił Zbrojnych organizuje bezpłatne szkolenia z samoobrony dla dorosłych Polek. Szkolenia z doświadczonymi żołnierzami – instruktorami odbywać się będą w wybrane soboty i niedziele wiosną i latem w parkach miejskich, na plażach, w ośrodkach sportu i rekreacji na terenie całej Polski.

Już w sobotę – 27 maja w 16 miastach wszystkie chętne pełnoletnie panie mogą wziąć udział w blisko 4-godzinnym, bezpłatnym, praktycznym treningu z technik samoobrony, prowadzonym przez wykwalifikowanych żołnierzy – instruktorów. Projekt realizowany jest w każdym województwie w wybrane weekendy od 27 maja do 20 sierpnia.

UWAGA!
Na terenie administrowanym przez Wojskowe Centrum Rekrutacji w Suwałkach projekt odbędzie się w wyznaczonych terminach:
– 5/6 sierpnia 2023 r. – Stadion Miejski w m. Sejny (ul. Konarskiego 12, 16-500 Sejny)
– 19/20 sierpnia 2023 r. – Plac przy Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Lipsku (ul. Rynek 23, 16-315 Lipsk)

Żołnierze – instruktorzy nauczą podstawowych zasad codziennego bezpieczeństwa, sposobów wykrywania oraz unikania zagrożeń. Pokażą techniki walki wręcz przydatne w niebezpiecznych sytuacjach. To okazja dla wszystkich chętnych pań, aby pod okiem doświadczonych instruktorów nauczyć się podstaw umiejętności zachowania się w sytuacjach zagrażających życiu lub zdrowiu, zwłaszcza wynikających z zastosowanej wobec nich przemocy fizycznej. Uczestniczki będą miały także okazję zapoznać się z zasadami zdrowego stylu życia oraz odświeżyć praktyczną wiedzę nt. zasad udzielania pierwszej pomocy.

Celem projektu jest promowanie obronności oraz budowanie pewności siebie w sytuacji kryzysowej. Każda z uczestniczek szkolenia po jego ukończeniu otrzyma pamiątkowy certyfikat.

W każdym z miejsc, w czasie szkolenia ochotniczek, ich bliscy, osoby towarzyszące, mogą odwiedzić punkty promocyjno – informacyjne lokalnych jednostek wojskowych. Każdy zainteresowany służbą w wojsku będzie mógł znaleźć kompleksową informację o rekrutacji do Sił Zbrojnych i porozmawiać z  przedstawicielami Wojskowego Centrum Rekrutacji w Suwałkach. Na zakończenie szkolenia nie zabraknie kulinarnego hitu, jakim jest wojskowa grochówka.

Bliższych informacji nt. projektu „Samoobrona kobiet – zaufaj wojsku” udziela rzecznik prasowy WCR Suwałki, kpt. Bartosz KALISZEWSKI (tel. 609 061 281; e-mail: b.kaliszewski@ron.mil.pl)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Jak stąd do Suwałk – w Sejnach nowa wystawa

W Sejnach od 2022 roku w witrynach prezentowane są...

W sejneńskiej Białej Synagodze niezwykła wystawa. Powraca echo historii i tragedii wileńskich Żydów

"Pamięć roślin", nowa wystawa w Białej Synagodze w Sejnach...

Szkolenie z samoobrony dla kobiet w Sejnach i Lipsku

Ministerstwo Obrony Narodowej wraz z Centralnym Wojskowym Centrum Rekrutacji...

Przedszkole w Pograniczu – przed spotkaniem podsumowującym

"Przedszkole w Pograniczu" to inicjatywa zawiązana pomiędzy Ośrodkiem "Pogranicze...