Reklama

„Sundown”: Film Michela Franco wkrótce w Cinema Lumiere

Data:

- Reklama -

Najnowszy film reżysera Michela Franco – „Sundown”, zostanie zaprezentowany w Cinema Lumiere we wtorek, 23 maja o godzinie 19:15. Po ciepłym przyjęciu na festiwalach w Wenecji, Polsce i Kanadzie, będzie można go zobaczyć na dużym ekranie w cyklu „Kino konesera”.

„Sundown” to niezwykłe połączenie thrillera i historii miłosnej. Michel Franco, znany z filmów takich jak „Opiekun” czy „Nowy porządek”, przedstawia historię pełną nieoczekiwanych zwrotów akcji, które łagodzi delikatna melancholia. Opowieść rozgrywa się w czasie wakacji w Acapulco, które nabierają niespodziewanego kształtu, zaskakując widza narracyjnymi zakrętami, nagłymi objawieniami, momentami grozy, olśniewającymi zachodami słońca i radykalnymi decyzjami.

Sundown, materiały prasowe.

Głównymi bohaterami filmu są Alice, w którą wciela się Charlotte Gainsbourg, i Neil, którego gra Tim Roth. Para spędza swój urlop w słynnym meksykańskim kurorcie. Idyllę przerywa niespodziewany telefon, który zmusza ich do zmiany planów. W głowie Neila rodzi się pokusa, by całkowicie odmienić swoje życie. „Sundown” porusza tematy luksusu i nędzy, przywilejów i ich braku, pełni życia i jego zakończenia. Film stawia fundamentalne pytania dotyczące tego, co naprawdę sprawia, że jesteśmy szczęśliwi. Czy są pieniądze? Miłość? Więzi? A może ich brak?

Film „Sundown” to kolejne spotkanie na ekranie reżysera Michela Franco z aktorem Timem Rothem. Postać Neila nieustannie skrywa tajemnice, a reżyser doskonale go w tym wspiera, wprowadzając widza w zamieszanie i prowadząc go na fałszywe tropy. „Sundown” dotyka również tematu pozorów, którym tak łatwo ulegamy, oceniając – zamiast dociekać prawdy i zbyt łatwo biorąc piekło za raj.

Sundown, materiały prasowe.

Nie przegap okazji, aby zanurzyć się w filmowej podróży przez świat „Sundown” w Cinema Lumiere 23 maja o godzinie 19:15. Aby wziąć udział w konkursie, w którym do wygrania są 2 pojedyncze bilety na ten film, wystarczy do 21 maja do godz. 20.00 wysłać do nas mailem: redakcja@niebywalesuwalki.pl odpowiedź na pytanie: Najważniejsza nagroda filmowa, jaką zdobył Michela Franco to… (i za jaki film?). Bilety wygrywają: Andrzej Orłowski i Beata Staniewicz.

Egzystencjalna jazda bez trzymanki w wykonaniu Michaela Franco.
The Guardian

Pokaz filmu „Sundown” w cyklu „Kino konesera” w Cinema Lumiere w Suwałkach

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

„Orfeusz w piekle”: Wygraj bilety na operetkę w kinie

Już w niedzielę, 9 czerwca, o godzinie 15:30 na...

Tydzień z muzyką

W tym tygodniu wśród propozycji kulturalnych dominują wydarzenia muzyczne....

Nieoczekiwane zwroty akcji i emocje: „Monster” w Cinema Lumiere

Cinema Lumiere w Suwałkach zaprasza na kolejny seans w...

W tym tygodniu

Bogata w wydarzenia majówka za nami, a przed nami...