Reklama

Za nami VII Pielgrzymka pracowników pomocy społecznej i ich podopiecznych

Data:

- Reklama -

W dniu 19 czerwca 2023 roku około 400 osób uczestniczyło w VII Pielgrzymce pracowników pomocy społecznej i ich podopiecznych, która miała miejsce w Pokamedulskim Klasztorze w Wigrach. Uroczystość rozpoczęła się od Mszy Świętej, której przewodniczył J.E. ks. Bp. Dariusz Zalewski, biskup pomocniczy Diecezji Ełckiej oraz inni księża związani z działalnością na rzecz pomocy społecznej.

Po mszy, uczestnicy Środowiskowych Domów Samopomocy oraz Warsztatów Terapii Zajęciowej z Miasta i Gminy Suwałki wzięli udział w wydarzeniu pod nazwą „Piknik integracyjny osób z niepełnosprawnościami i ich rodzin”, natomiast pozostali uczestnicy skupili się wokół Ośrodków Pomocy Społecznej oraz Caritas z terenu województwa podlaskiego wzięli udział udział w wydarzeniu o nazwie „Z wizytą u Kamedułów”.

Pracownicy pomocy społecznej uczestniczyli również w szkoleniu prowadzonym przez przedstawicieli Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej, którego tematem były „Nowe usługi społeczne skierowane do rodzin”.

Za organizację wydarzenia byli odpowiedzialni: Stowarzyszenie im. ks. Jerzego Popiełuszki w Suwałkach, ŚDS w Suwałkach, Fundacja „Wigry Pro”, Caritas Diecezji Ełckiej, Stowarzyszenie Pamięci Łagierników Żołnierzy Armii Krajowej oraz Rycerze Kolumba w Suwałkach. Pomocy w organizacji spotkania udzielił MOPR w Suwałkach.

Pielgrzymka i piknik zostały objęte patronatem Minister Rodziny i Polityki Społecznej Pani Marleny Maląg, Marszałka Województwa Podlaskiego Pana Artura Kosickiego oraz Posła na Sejm RP Pana Mieczysława Baszko.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane