Reklama

Suwałki Blues Festival: Znamy program godzinowy

Data:

- Reklama -

W dniach 6-8 lipca Suwałki zapełnią się dźwiękami bluesa podczas corocznego Suwałki Blues Festivalu. Festiwal przyciąga co roku miłośników muzyki z całej Polski i zagranicy, oferując bogaty program artystyczny i wiele atrakcji.

Zanim dojdzie do oficjalnego otwarcia wydarzenia, nastąpi uroczyste odsłonięcie 14. tablicy w Alei Gwiazd Bluesa, znajdującej się na ulicy Chłodnej.

Wśród zespołów, które wystąpią na różnych scenach festiwalowych, znajdą się m.in. The Blues Friends (PL), Mahon Blues Café (PL) oraz Band of Heysek (CZ).

Koncert otwarcia (6 lipca – czwartek), który będzie płatny, to występy Mrozu oraz zespołu The Brew (UK) w Suwałki Arenie, przy ul. Zarzecze 26. Natomiast wieczorne koncerty klubowe, które również wymagają nabycia biletów, odbędą się w różnych lokalizacjach, takich jak Rozmarino, Browar Północny, Kura na Chłodnej, Hotel Velvet, Black Pub Komin i Piwiarnia Warka. Na tych koncertach wystąpią m.in. Blues Fighters (PL/USA), Art Blues Band (PL), Hardy Blues Band (PL) oraz Deerka (PL).

W piątek  7 lipca również czekają nas koncerty i imprezy towarzyszące, w tym występy takich artystów jak Sherman Tan (MY), Kocúr (SK), Andreas Bo (PL) czy Bostekop (FR). Można było także podziwiać Suwałki Blues Drift 2023 – zlot samochodów Mazda MX5 oraz wziąć udział w koncertach innych zespołów, takich jak Lord Bishop Rocks (USA) czy 

Koncerty główne odbędą się na dwóch scenach: w parku Konstytucji 3 Maja oraz na bulwarach, ul. A. Wajdy 3. Na scenie w parku zaprezentują się m.in. Edgar Blues Trio (ES), Crossfyre (FI) oraz Eric Steckel (USA), natomiast na scenie na bulwarach można będzie usłyszeć takie zespoły jak Boogie Boys (PL) oraz Dżem & Dzieci Bluesa.

Sobota, 8 lipca, zapowiada się jako intensywny dzień pełen bluesowych dźwięków i niesamowitej atmosfery. Już od samego rana, miłośnicy muzyki bluesowej będą mogli cieszyć się wyjątkowymi koncertami i wydarzeniami towarzyszącymi.

Rozpocznijmy od porannych Śniadań Bluesowych, które będą miały miejsce w różnych lokacjach w Suwałkach. W godzinach 11:00-13:00 w lokalu Rozmarino przy ulicy T. Kościuszki 75 wystąpi BLUES PROJECT (PL), a w Piwiarni przy ulicy Chłodnej 2 będzie można posłuchać KŁUSEM Z BLUESEM (PL). W Browarze Północnym przy ulicy T. Noniewicza 42 wystąpi ELA DĘBSKA TRIO (PL). Jeśli jesteś w okolicy Black Pubu Komin przy ulicy E. Plater 1, warto odwiedzić ten lokal, gdzie wystąpi SZTOF (PL). Na scenie Kura na Chłodnej przy ulicy T. Kościuszki 76 będziemy mogli usłyszeć zespół PROJECT HENDRIX (PL). Muzykę bluesową będzie można też usłyszeć w Hotelu Velvet przy ulicy T. Kościuszki 128 – tam ma gościć PIANO BLUES BAND (PL). To zaledwie początek dnia pełnego muzycznych wrażeń. W ciągu dnia odbędą się również koncerty i imprezy towarzyszące na różnych scenach w mieście – szczegóły na plakacie.

Na scenie w parku Konstytucji 3 Maja, od godziny 15:00 do 17:30, odbędzie się Polish Blues Challenge 2024. W tym wyjątkowym wydarzeniu wystąpią takie zespoły jak ADAM ZALEWSKI TRIO, DARK LEAVES, ONUS BLUES, PROJECTA oraz SILESIAN HAMMOND GROUP. To doskonała okazja, aby poznać obiecujące talenty i doświadczonych muzyków, którzy rywalizują o tytuł najlepszego bluesowego wykonawcy.

Następnie, od godziny 18:00 do 19:00, na tej samej scenie pojawi się BEN POOLE (UK). Ten brytyjski wokalista i gitarzysta zapewni niezapomniany występ, prezentując swoje umiejętności i pasję do bluesa.

Na scenie na Bulwarach, ul. A. Wajdy 3, rozpocznie się koncert o godzinie 19:30, gdzie wystąpi KYLA BROX (UK). Ta utalentowana wokalistka zaprezentuje swoje niezwykłe brzmienie i energetyczną interpretację bluesa, dostarczając publiczności niezapomnianych emocji.

Następnie, od godziny 20:30 do 21:30, na tej samej scenie wystąpi AYNSLEY LISTER (UK). Ten utalentowany gitarzysta i wokalista zaprezentuje swój charakterystyczny styl gry, łączący blues, rock i elementy funk, tworząc unikalne dźwięki.

Wieczorem, od godziny 22:00 do 23:30, na scenie na bulwarach zagości amerykański muzyk bluesowy WALTER TROUT (USA).

Po koncertach głównych, wieczór kontynuowany będzie na koncertach klubowych. Wystąpią: DARYL STRODES BAND (USA/PL) w Rozmarino przy ulicy T. Kościuszki 75, BLUES JUNKERS (PL) w Browarze Północnym przy ulicy T. Noniewicza 42, KŁUSEM Z BLUESEM (PL) w Piwiarni przy ulicy Chłodnej 2, SZTOF (PL) w Black Pub Komin przy ulicy E. Plater 1, PGPETRICCA, ROUGHMAX, GIANNASSO (IT) – Kura na Chłodnej, ul. T. Kościuszki 76, SOUTH SIDE BLUES (PL) w Hotelu Velvet, ul. T. Kościuszki 128.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Suwałki Blues Festival 2024: Jeszcze więcej zdjęć

Emocje po tegorocznej edycji Suwałki Blues Festivalu już nieco...

Sławy bluesa, damy bluesa – sobotni finał 17. SBF w wielkim stylu

W sobotę całe centrum miasta tętniło bluesem. Fani dobrej...

Gwiazdy ze świata i polski akcent na koniec. Piątkowe koncerty 17. SBF

Malkontenci narzekający, że festiwal bluesowy zmierza w złą stronę...

Blues uchwycony na fotografiach – wystawa Aigarsa Lapsy w Galerii Chłodna 20

Czy można obrazem oddać brzmienie? Okazuje się, że jest...