Reklama

Suwałki Blues Festival z koncertem otwarcia w hali Arena

Data:

- Reklama -

Zapowiadane zmiany dotyczące formuły Suwałki Blues Festivalu – sztandarowego wydarzenia letniego w naszym mieście – nabierają kształtu. Już wiadomo, że koncert otwarcia odbędzie się w hali Suwałki Arena i ma być biletowany.

Na zdj. głównym Erja Lyytinen, wokalistka i gitarzystka, która wystąpiła w 2022 roku w hali Suwałki Arena podczas koncertu Ladies Night, fot. Wojciech Otłowski

Przyszłoroczny budżet SBF 2023 zamknąć powinien się w kwocie 1,2 – 1,3 mln złotych. Suwalski Ośrodek Kultury liczy nie tylko na sponsorów, ale i na wsparcie Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu. Jeśli pieniądze uda się pozyskać, warunkiem organizacji SBF będzie zaproszenie wielu polskich gwiazd, których gaże pochłoną nawet 50 proc. wszystkich kosztów – tak wynika z informacji przekazanych przez Ignacego Ołowia, dyrektora SOK-u. Inna zmiana dotyczy lokalizacji sceny, która pojawiała się w trakcie SBF na ulicy Kościuszki. W przyszłym roku zostanie rozstawiona na terenie bulwarów nad Czarną Hańczą.

O artystach za wcześnie mówić – trwają rozmowy i ustalenia. Organizatorzy chcieliby ściągnąć przynajmniej jedną gwiazdę ze Stanów Zjednoczonych.

Ignacy Ołów o zmianach planowanych w formule Suwałki Blues Festivalu:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Cotygodniowy przewodnik po nadchodzących wydarzeniach

W Suwałkach i okolicach każdego tygodnia odbywa się wiele...

Piosenki z repertuaru Krzysztofa Krawczyka ponownie zabrzmiały w Suwalskim Ośrodku Kultury

Jako że marcowy koncert z piosenkami z repertuaru Krzysztofa...

Blues jednak na bulwarach (komunikat organizatora)

Z komunikatu organizatorów, który dotarł do naszej redakcji wynika,...