Reklama

Imprezy kulturalne nadal ze wsparciem spółki ASPI

Data:

- Reklama -

Prezes ASPI, Piotr Szyszkowski i dyrektor Suwalskiego Ośrodka Kultury, Ignacy Ołów podpisali umowę sponsorską na kolejny rok współpracy – w formie wsparcia finansowego działań kulturalnych organizowanych przez instytucję. To kolejna umowa podpisana między tymi podmiotami.

Spółka ASPI od wielu lat finansuje działalność Suwalskiego Ośrodka Kultury w zakresie pomocy finansowej przy organizacji wybranych wydarzeń. W roku 2023 środki przekazane na konto instytucji zostaną przeznaczone na Festiwal Teatralny „Wigraszek”, Suwałki Blues Festival, Jarmark Kamedulski, Spotkania z Monodramem „O Złotą Podkowę Pegaza” czy Festiwal Filmowy „Wajda na nowo”.

– Cieszymy się, że atmosfera życzliwych relacji między ASPI a SOK-iem nadal jest. Świadczy to o tym, że firma ma zaufanie do profesjonalizmu naszych pracowników. W Suwałkach mamy sporo firm, które wpierają sport, kulturę i zdrowie – to bardzo istotne w czasie, gdy budżety jednostek i instytucji są coraz mniejsze – zaznaczył podczas podpisania umowy Ignacy Ołów, dyrektor Suwalskiego Ośrodka Kultury. Zapowiedział też wszystkie sztandarowe imprezy odbędą się równie w przyszłym roku, jednak wielu nowości nie należy oczekiwać, ponieważ każde novum to dodatkowe koszty.

Mówi Ignacy Ołów, dyrektor Suwalskiego Ośrodka Kultury:

Prezes ASPI, Piotr Szyszkowski wybór wydarzeń, które uzyskają wsparcie finansowe, motywował argumentem edukacyjnym. – Od wielu lat stawiamy na rozwój dzieci i młodzieży, stąd wybór „Wigraszka”, monodramów, jak i nowszej imprezy – festiwalu „Wajda na nowo”. Suwałki Blues Festival to z kolei rozpoznawalna impreza nie tylko lokalnie, ale na szczeblu wojewódzkim i międzynarodowym – dodał prezes ASPI, zapowiadając wsparcie finansowe działań instytucji również w następnych latach.

Piotr Szyszkowski z ASPI:

Suwalski Ośrodek Kultury środki na działalność otrzymuje z budżetu miasta, sprzedaży kasowej, ale też wsparcia uzyskiwanego od firm prywatnych i spółek miejskich. Przy budżecie rocznym zmniejszonym o 1 mln złotych, każda pomoc jest na wagę złota. Jak mówi Ignacy Ołów – jego marzeniem byłoby uzyskanie pomocy sponsorskiej na poziomie 350 tys. złotych.

Fot. Niebywałe Suwałki

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Zespól GPakt wystąpił w Sali Kameralnej SOK-u (foto)

W Sali Kameralnej Suwalskiego Ośrodka Kultury odbył się kolejny...

Wręczono stypendia i nagrody w dziedzinie kultury

Czwartkowy wieczór (22 lutego) zapisze się w pamięci wielu...

Dyrektor SOK-u odpowiada radnemu: Na podwyżki przeznaczymy ponad 570 tys. złotych

Radny Karol Korneluk, kandydat w nadchodzących wyborach samorządowych na...

Wieczór pod znakiem tanga – wyjątkowy koncert Filharmonii Suwałki (foto)

W ramach Filharmonii Suwałk w piątek, 16 lutego, w...