Reklama

Szachy na świeżym powietrzu

Data:

- Reklama -

Klub Szachowy Jaćwież Suwałki zorganizował wyjątkowy projekt „Szachy w Leśnej Scenerii” przy wsparciu programu Lasów Państwowych „Sportowa Natura 2023”. Wydarzenie odbyło się w malowniczym Wigierskim Parku Narodowym i skupiało się na przeprowadzeniu zawodów szachowych w formie turnieju oraz konkursu rozwiązywania zadań szachowych. Głównym celem projektu było aktywne spędzanie wolnego czasu na świeżym powietrzu, w otoczeniu lasu.

Beneficjentami projektu, skupiającego się głównie na młodszych uczestnikach (dzieci i młodzież – łącznie 50 osób), było zorganizowane szkolenie z zakresu edukacji leśnej, przyrodniczej oraz etnograficznej, prowadzone przez pracowników Parku w ich siedzibie. Jednym z działań promocyjnych było także nakręcenie filmu dokumentującego to wyjątkowe wydarzenie, którego autorem jest Krzysztof Stefanowicz, odpowiedzialny za kamerę i montaż.

W samych zawodach szachowych zwycięstwo odniósł Mateusz Wasilewski, który wyprzedził Miłosza Tylenda i Roberta Domorackiego. Pełne wyniki zawodów można znaleźć pod adresem: https://www.chessmanager.com/pl/tournaments/4516532565573632. W turnieju zadań szachowych wzięli udział wszyscy uczestnicy, a zwycięzcą został Miłosz Szymański. Warto również wspomnieć, że wśród zawodników wyróżniła się Nadia Barszczewska, która została najlepszą zawodniczką turnieju.

Projekt „Szachy w Leśnej Scenerii” okazał się nie tylko doskonałą okazją do rozgrywania pasjonujących partii szachowych, ale także do połączenia aktywności sportowej z poznawaniem przyrody i piękna Wigierskiego Parku Narodowego. Klub Szachowy Jaćwież Suwałki udowodnił, że szachy mogą być wspaniałą formą spędzania czasu na świeżym powietrzu, inspirując zarówno młodych, jak i starszych pasjonatów tej królewskiej gry.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Szachy na ferie i jubileusz klubu

W dniach 20-21 stycznia w Suwałkach odbył się XXIV...

Kluby sportowe otrzymają 750 tys. zł 

W czwartek, 25 stycznia, w Urzędzie Miejskim w Suwałkach...

Szachy przed Gwiazdką

W przedświąteczny weekend 16-17 grudnia 2023 r. odbył się...

Szachiści walczą w Memoriale Ireny Warakomskiej. W puli nagród 100 tys. złotych

Rozpoczęła się siódma edycja Międzynarodowego Memoriału Ireny Warakomskiej, który...