Suwałki znów żyją bluesem! Po raz kolejny na ulicach widać fanów tego gatunku muzycznego, już słychać muzykę, a to dopiero początek! Ubiegłoroczna, trzynasta edycja, odbyła się w bardzo okrojonej formie, w tym roku także festiwal ma nieco odmienną niż w poprzednich latach formę, bo w gronie artystów znaleźli się przede wszystkim polscy wykonawcy. Zagraniczni goście to zespoły „z sąsiedztwa”, czyli z Litwy.

Tradycyjnie już pierwszym akcentem festiwalu jest odsłonięcie pamiątkowej tablicy na deptaku na ulicy Chłodnej. Z powodu pandemii i braku „regularnej”, trzynastej odsłony festiwalu (w ubiegłym roku była to jednodniowa impreza), uhonorowanie gwiazd z XII edycji odbyło się właśnie dziś (08 lipca).

Nie zabrakło szczypty bluesowych brzmień w wykonaniu zespołu Tomka Kierejszy. Festiwalowych gości i mieszkańców miasta powitał prezydent Czesław Renkiewicz:

Suwałki Blues Festival 2021 (08 VII) odsłonięcie tablic na ul. Chłodnej – Czesław Renkiewicz
© 2021 Wojciech Otłowski

Odsłonięcia tablicy z nazwiskami gwiazd XII SBF dokonali wspólnie: prezydent Renkiewicz, Alicja Andrulewicz – dyrektor SOK-u, Bogdan Topolski – dyrektor artystyczny imprezy oraz dobry duch fesiwalu – Jan Chojnacki.

Dziś w planach mnóstwo muzyki – zagrają Gieno Band, Andy Abro Band, Shulia&Age, Kapołka Gorczyca Band, nie zabraknie tradycyjnego akcentu towarzyszącego festiwalowi, czyli pokazu samochodów Mazda MX5. Blues zabrzmi też w klubach – w Rozmarino wystąpi Krzysztof Ścierański Quartet, zaś w Black Pub Komin – No Logo i Marysia Sadowska.

Foto: Wojciech Otłowski

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj