Reklama

Muzyczny jubileusz Przystanku Olecko. W piątek zagrał także Maciej Maleńczuk i jego Homo Twist

Data:

- Reklama -

To już trzydziesty Przystanek Olecko! Organizujący pierwsze spotkanie miłośników serialu „Przystanek Alaska” Marek Gałązka i Bogdan Skrzypczak z pewnością nie spodziewali się, że ich przedsięwzięcie będzie miało taką kontynuację. Teraz z kolei wszyscy są pewni, iż co roku, w lipcu, w Olecku będzie kolorowo i radośnie, twórczo i ciekawie.

Wystawy, warsztaty, pokazy – dzieje się wiele. Zwieńczeniem są koncerty na scenie na Placu Wolności. W piątek najpierw zaprezentował się wieloosobowy podmiot wykonawczy – Grubson (o tym występie tekst na naszej stronie pojawi się nieco później, z powodu konieczności autoryzacji zdjęć), potem na scenie zjawiło się trio – Homo Twist, reaktywowany po latach zespół Macieja Maleńczuka.

21 VII 2023, Przystanek Olecko – Homo Twist
© 2023 Wojciech Otlowski

Może nie wszyscy pamiętają, ale pierwszy album grupy – „Cały ten sex”, to brzmienia bluesowe (niewątpliwie wpisujące się w formułę Suwałki Blues Festival – czy byłby to zatem pomysł do zrealizowania?). Jednak na koncercie dominował sound mający więcej wspólnego z kolejnymi dwoma krążkami zespołu – „Homo Twist” i „Moniti Revan”. Nie zabrakło utworów do tekstów poetyckich Emily Dickinson, której poezje brał Maleńczuk na warsztat także na płytach Pudelsów.

Widzowie usłyszeli zatem dość mocne granie, zobaczyli wizualizacje będące dopełnieniem prezentowanych utworów, mogli się też przekonać, że cięty język – mimo że Maleńczuk to niemal sześćdziesięciodwulatek, jest wciąż znakiem rozpoznawczym artysty.

Fotografie w postaci pokazu slajdów: Wojciech Otłowski

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Suwałki Blues Festival 2024: Jeszcze więcej zdjęć

Emocje po tegorocznej edycji Suwałki Blues Festivalu już nieco...

Gwiazdy ze świata i polski akcent na koniec. Piątkowe koncerty 17. SBF

Malkontenci narzekający, że festiwal bluesowy zmierza w złą stronę...

Kaliber 44 oraz Raz, Dwa, Trzy wystąpili na sobotnich koncertach XXX Przystanku Olecko

W sobotę pogoda wystawiła melomanów na próbę, bo chwilę...