Reklama

Natural Born DJ Wigry: Łączą naturę i muzykę elektroniczną

Data:

- Reklama -

Inicjatywa „Natural Born DJ Wigry” jest unikalnym projektem, który łączy w sobie dwa kluczowe elementy: piękno natury północno-wschodniej Polski i fascynujący świat muzyki elektronicznej. Ten projekt muzyczny, zainicjowany przez Agatę Twerdochlib, przyciąga DJ-ów z różnych regionów Polski, nie tylko z Suwalszczyzny, ale takich miast jak Warszawa i Lublin, którzy chcą podzielić się swoją pasją do muzyki i natury.

Fot. Natural Born DJ Wigry – set Karoli na jeziorze Wigry, Wigierski Park Narodowy

Projekt „Natural Born DJ Wigry” wykorzystuje zarówno wizualne, jak i audiowizualne środki wyrazu, aby podkreślić piękno tutejszego krajobrazu i złożoność dźwięków elektronicznej muzyki tanecznej. Przy współpracy z profesjonalnymi twórcami filmów i doświadczonymi artystami muzycznymi, „Natural Born DJ Wigry” dąży do dostarczenia odbiorcom materiału na wysokim poziomie.

W trakcie projektu „Natural Born DJ Wigry” zostaną nagrane „sety muzyczne”. Są to nagrania i muzyki, i artystów ujęte zarówno z perspektywy człowieka, jak i z lotu ptaka. Każdy film skupia się na jednym twórcy i jednej lokalizacji, przybliżając jeziora i lasy.

Co istotne, projekt „Natural Born DJ Wigry” przykłada wielką wagę do szacunku dla środowiska. Muzyka tworzona w ramach projektu jest odbierana bezpośrednio przez syntezatory i nie jest emitowana do otoczenia, co minimalizuje wpływ działań na przyrodę, co szczególnie ważne jest przy nagraniach na terenie Wigierskiego Parku Narodowego i Suwalskiego Parku Krajobrazowego.

Chcąc pokazać energię przyrody w synergii z muzyką DJ’ów, „Natural Born DJ Wigry” ma na celu uświadomienie publiczności, jak ważne jest przemyślane współistnienie człowieka z naturą. Projekt ma wyzwolić energię społeczności, ale też pokazać naturalne i piękne miejsca w Polsce. Jak zaznacza Agata Twerdochlib: Suwalszczyzna ma wiele do zaoferowania i warto ją promować.

Do udziału w projekcie zostali zaproszeni DJ’e: Karolina Lipińska, Kamil Świtaj, Bartek Wierzbick i Franciszka Wlaźlik.

O idei projektu i twórcach biorących w nim udział opowiada Agata Twerdochlib:

„Natural Born DJ Wigry” będzie miał swoją premierę w październiku 2023 r. Autorka projektu, Agata Twerdochlib, podkreśla, że „Natural Born DJ Wigry” to inicjatywa tworzona przez osoby pochodzące z Suwalszczyzny, które czują się tu jak w domu, a także przez ludzi z innych obszarów Polski, które poczuły się tu jak w domu. Połączyła ich miłość do muzyki i tej krainy.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Elektroniczne brzmienia w Bramie – impreza karnawałowa z Danza Astrale

Karnawał przywodzi skojarzenia muzyczne, taneczne. Niebanalną propozycję na ten...