Reklama

Sprawdź, która apteka ma dyżur (harmonogram)

Data:

- Reklama -

W obliczu rosnących potrzeb społecznych, dyżury nocne aptek powróciły. W przeszłości, w sytuacjach nagłych, pacjenci mogli skorzystać tylko z apteki zlokalizowanej w szpitalu, dostępnej z reguły „na telefon”. Rada Miejska w Suwałkach podjęła decyzję o wprowadzeniu zmian od 1 sierpnia, które mają na celu dostosowanie godzin pracy aptek do potrzeb mieszkańców i zapewnienie dostępności leków również w nocy, w niedziele, święta i inne dni wolne od pracy.

Projekt uchwały w tej sprawie został przyjęty jednogłośnie na posiedzeniu Komisji Spraw Społecznych i Bezpieczeństwa Rady Miejskiej w Suwałkach 23 maja 2023 roku. Następnie, zgodnie z art. 94 ust. 2 ustawy z dnia 6 września 2001 r. Prawo farmaceutyczne, projekt uchwały został przekazany do Okręgowej Izby Aptekarskiej w Białymstoku w celu zasięgnięcia opinii.

Choć zdania na ten temat były podzielone, zdecydowano, że dyżury nocne aptek są konieczne. W Suwałkach, gdzie funkcjonuje 28 aptek ogólnodostępnych obsługujących niemal 70 tys. osób, problem z dostępnością do leków zaczął mieszkańcom przeszkadzać.

Pomimo negatywnej opinii Okręgowej Izby Aptekarskiej, która argumentowała swoje stanowisko brakiem realnych potrzeb mieszkańców w związku z funkcjonowania aptek w godzinach nocnych, Rada Miejska w Suwałkach postanowiła zastosować się do orzeczeń NSA z 9 lipca 2020 r. i WSA w Olsztynie z 28 grudnia 2021 r.

Dyżury aptek od 1 sierpnia do 31 grudnia 2023:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane