Reklama

Droga ekspresowa S8 w programie budowy dróg

Data:

- Reklama -

Rada Ministrów przyjęła we wtorek, 5 września uchwałę zmieniającą uchwałę w sprawie ustanowienia programu wieloletniego pod nazwą „Rządowy Program Budowy Dróg Krajowych do 2030 r. (z perspektywą do 2033 r.)”. Do programu została dodana inwestycja – budowa drogi ekspresowej S8 na odcinku Knyszyn (Białystok) – Raczki (Suwałki).

Rada Ministrów podjęła ważną decyzję, która wpłynie znacząco na infrastrukturę drogową Polski. Minister Infrastruktury przedłożył projekt zmiany w uchwale dotyczącej programu wieloletniego pod nazwą „Rządowy Program Budowy Dróg Krajowych do 2030 r. (z perspektywą do 2033 r.)”, a ta propozycja została przyjęta przez rząd. Jednym z głównych punktów tych zmian jest dodanie nowej inwestycji, która ma ogromne znaczenie dla Polski północno-wschodniej oraz całego kraju.

Najważniejszą zmianą, którą wprowadza nowa uchwała, jest plan budowy drogi ekspresowej S8 na odcinku Knyszyn (Białystok) – Raczki (Suwałki), o długości około 90 kilometrów. Ta inwestycja ma na celu nie tylko poprawę infrastruktury drogowej, ale także przyczyni się do wielu innych korzyści dla regionu oraz kraju jako całości.

Budowa drogi ekspresowej S8 na tym odcinku przyniesie znaczącą poprawę bezpieczeństwa ruchu drogowego. Nowoczesna infrastruktura, odpowiednie oznakowanie i zachowanie standardów bezpieczeństwa znacznie zmniejszą ryzyko wypadków drogowych. To istotne, zwłaszcza na trasach, które często są uczęszczane przez kierowców.

Dodatkowo, nowa droga zwiększy dostępność Polski północno-wschodniej. To oznacza, że podróżowanie po tym regionie stanie się bardziej komfortowe i szybsze, co z kolei przyczyni się do zwiększenia atrakcyjności inwestycyjnej regionu. Firmy i przedsiębiorcy będą miały łatwiejszy dostęp do rynków i klientów, co może przyczynić się do rozwoju gospodarczego tego obszaru.

Jak wynika z komunikatu limit finansowy programu zwiększy się o 5,1 mld zł, tj. do kwoty ok. 299,5 mld zł.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane