Reklama

Kamil Piaścik wicemistrzem w Klasie Superbike na Mistrzostwach BalticSBK 2023

Data:

- Reklama -

W sobotę, 28 października 2023 roku odbyła się uroczysta gala, podczas której nastąpiło podsumowanie całego sezonu 2023 w świecie sportów motocyklowych. To wyjątkowe wydarzenie zorganizowane zostało przez litewski Navas Racing Club, który jest jednym z głównych organizatorów prestiżowych mistrzostw BMA BalticSBK. To rywalizacja, która gromadzi najlepszych zawodników z krajów nadbałtyckich, gdzie w trakcie 9 rund na 4 torach w różnych państwach, takich jak Litwa, Łotwa, Estonia i Słowacja, zawodnicy ścigają się w różnych klasach.

Jednym z bohaterów tegorocznych zawodów jest suwalczanin Kamil Piaścik, który zasilił swoim nazwiskiem listę startujących. Sezon 2023 był dla niego wyjątkowy z wielu powodów, a jednym z najważniejszych osiągnięć okazało się zdobycie tytułu wicemistrza w klasie Superbike.

Rok wcześniej, 10 czerwca 2022 roku, zawodnik doznał bardzo poważnego wypadku na torze wyścigowym – doznał złamania kości udowej, co spowodowało, że przez prawie pół roku poruszał się o kulach, a proces rehabilitacji trwał długo i wymagał ogromnej determinacji. Jednak Kamil nie poddał się i już 11 czerwca 2023 roku, wystartował w kolejnych mistrzostwach. Suwalczanin startuje jako zawodnik Navas Racing Club, który wraz z nim zdobył tytuł mistrza BMA (w kat. drużynowej).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Suwalczanin najszybszy na Litwie

Podczas odbywającej się 11 września ósmej rundy motocyklowych Mistrzostw...