Reklama

Miłość w kolorze blue. Niedzielny koncert Korteza w Suwalskim Ośrodku Kultury

Data:

- Reklama -

Nieczęsto trasy koncertowe gwiazd mają swój przystanek w Suwałkach, tym bardziej cieszy fakt, że po nieco ponad dwóch latach od „Kortez Kwadro Tour” suwalscy fani artysty mogli wziąć udział w muzycznym wydarzeniu w ramach „Naucz Mnie Tańczyć Tour”.

„Stąd do wieczności” – refleksyjny utwór z nowej płyty artysty, to pierwszy akord niedzielnego (19 listopada) koncertu w Suwalskim Ośrodku Kultury. Krążek „Naucz mnie tańczyć” miał swoją premierę 10 listopada, ale wielbiciele nastrojowej, melancholijnej muzyki tworzonej przez Korteza doskonale znali pochodzące z niego kompozycje.

19 XI 2023,, Suwałki – Sala im. Andrzeja Wajdy Suwalskiego Ośrodka Kultury – koncert Korteza
© 2023 Wojciech Otłowski

Podczas dwugodzinnego koncertu zabrzmiały utwory z najnowszej płyty, ale też te, za które fani uwielbiają artystę, czemu dawali wyraz gorącym aplauzem: „Stare drzewa” – ze ścieżki dźwiękowej „Kamerdynera” (który niedawno w formie serialu wrócił na ekrany telewizorów), „Zostań”, „Nic tu po mnie”, „We dwoje”, „Kominy”, „Pocztówka z kosmosu”, „Od dawna już wiem”, „Dobry moment”, entuzjastycznie przyjęte „Hej, wy”, „Ludzie z lodu”.

Kortez oczarował fanów głosem, przekazem, nastrojem, ale to też multiinstrumentalista, zatem grą na fortepianie, gitarze, puzonie. Podczas obecnej trasy występuje z niemal w całości nowym składem. Muzycy „Naucz Mnie Tańczyć Tour” to Tomasz Duda (gitara, saksofon, klarnet basowy, flet), Aleksander Makowski (gitara, gitara basowa, instrumenty klawiszowe), Tomasz Ziętek (instrumenty klawiszowe i trąbka – on jako jedyny grał podczas wrześniowego koncertu w 2021 roku) oraz perkusista Tomasz Sołowiej.

19 XI 2023,, Suwałki – Sala im. Andrzeja Wajdy Suwalskiego Ośrodka Kultury – koncert Korteza
© 2023 Wojciech Otłowski

Mimo iż fani otrzymali niemałą porcję muzyki, to chcieli więcej – nie obyło się zatem bez bisów. Tradycyjnie artysta zaprezentował ich kilka – na początek, na prośbę publiczności – „Z imbirem”, choć zażartował, że tego jedynego utworu absolutnie nie wykona. Kolejny bis to „Pierwsza”, nie zabrakło i piosenki z nowego krążka – „Nie było to pisane nam”. Żywy odbiór fanów (sala była szczelnie wypełniona) to dowód na to, że – przywołując słowa utworu „Mayday” – „Może jest jeszcze gdzieś/Taki ktoś jak ja” – wiele osób czuje podobnie, ma podobną wrażliwość jak goszczący w niedzielę w SOK-u artysta.

Fotografie w postaci pokazu slajdów: Wojciech Otłowski

Kortez zawitał do Suwałk

Hipnotyzujący koncert w SOK-u. W Sali im. Andrzeja Wajdy wystąpił Kortez

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Militia rozgrzała publiczność. Piątkowy koncert w SOK-u

Piątkowy (24 maja) wczesny wieczór to idealna pora na...

Jest praca dla instruktora teatru w SOK

Suwalski Ośrodek Kultury (SOK) w Suwałkach poszukuje pasjonata teatru,...

Tydzień z muzyką

W tym tygodniu wśród propozycji kulturalnych dominują wydarzenia muzyczne....

Suwalska Grupa Filmowa szuka aktorów do krótkometrażowego filmu

Suwalska Grupa Filmowa (SGF) szuka aktorów do debiutanckiego filmu...