Reklama

Można składać wnioski o dotacje na prace konserwatorskie, restauratorskie i roboty budowlane w zabytkowych budynkach w Suwałkach

Data:

- Reklama -

Miasto Suwałki informuje, że właściciele budynków wpisanych do rejestru zabytków lub znajdujących się w gminnej ewidencji zabytków, położonych w Suwałkach, mają możliwość ubiegania się o dotacje na prace konserwatorskie, restauratorskie oraz roboty budowlane związane z konserwacją zabytków. Dotacja może sięgnąć nawet 50% nakładów koniecznych do wykonania prac, co stanowi istotne wsparcie przy tego typu inwestycjach.

Kwota przeznaczona na dotacje w 2024 roku

W budżecie Miasta Suwałki na rok 2024 przewidziana jest kwota 200 000 zł na dotacje związane z pracami przy zabytkowych budynkach. To istotne wsparcie dla właścicieli, które może znacznie ułatwić i przyspieszyć prace konserwatorskie oraz restauratorskie.

Zasady udzielania dotacji

Zgodnie z uchwałą nr LXIV/840/2023, przyjętą przez Radę Miejską w Suwałkach dnia 29 listopada 2023 roku, dotacje nie ograniczają się jedynie do budynków wpisanych do rejestru zabytków. Możliwość ubiegania się o wsparcie obejmuje również zabytkowe budynki, które nie zostały wpisane do rejestru, ale są uwzględnione w gminnej ewidencji zabytków miasta Suwałki.

Jak złożyć wniosek o dotację?

Formularz wniosku oraz zasady udzielania dotacji zawarte w uchwale są dostępne na oficjalnej stronie internetowej Miasta Suwałki: https://bip.um.suwalki.pl/uchwala_s/uchwala-rady-nr-lxiv8402023-z-dnia-2023-11-29.html. Wnioski należy składać osobiście w biurze podawczym w siedzibie Urzędu Miejskiego w Suwałkach, ul. Adama Mickiewicza 1, do 15 lutego 2024 roku.

Wszelkie dodatkowe informacje można uzyskać w siedzibie Urzędu Miejskiego w Suwałkach, ul. Teofila Noniewicza 71A, w pokoju nr 215 (II piętro), bądź telefonicznie pod numerem 875628057. Dzięki dostępności dotacji, właściciele zabytkowych budynków mają szansę przyczynić się do ochrony i zachowania unikalnego dziedzictwa kulturowego Suwałk.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane