Reklama

Pozbądź się elektrośmieci. Przynieś je do Przedszkola nr 2

Data:

- Reklama -

Zwracając uwagę na rosnącą potrzebę edukacji ekologicznej, Przedszkole Nr 2 w Suwałkach uczestniczy w programie „Moje miasto bez elektrośmieci”. Ta akcja ma na celu nauczyć dzieci i ich rodziny właściwego postępowania z zużytym sprzętem elektrycznym i elektronicznym.

Celem programu jest rozwijanie świadomości społecznej, szczególnie wśród dzieci i ich rodziców, na temat właściwego postępowania z zużytym sprzętem elektrycznym i elektronicznym. Program „Moje miasto bez elektrośmieci” został uruchomiony w 2011 roku z inicjatywy ElektroEko. Pierwotnie obejmował działania lokalne na terenie Warszawy, ale już w kolejnym roku rozszerzył swój zasięg na całą Polskę, budząc ogromne zainteresowanie wśród placówek edukacyjnych.

Przedszkole nr 2 w Suwałkach prowadzi zbiórkę zużytego sprzętu (ul. Waryńskiego 29, 16-400 Suwałki). Przyjmowane są wszystkie rodzaje zużytych urządzeń elektrycznych i elektronicznych, takich jak: stare komputery, telewizory, telefony, mikrofale, zabawki elektroniczne, stare pralki, lodówki i inne małe urządzenia gospodarstwa domowego, a także zużyte lampy fluorescencyjne i LED. Zużyte baterie również należą do kategorii elektrośmieci. Baterie również można zostawić w przedszkolu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Przedszkole nr 2 nie do poznania

Suwalskie Przedszkole nr 2 przeszło termomodernizację wartą blisko 2...

Bezpieczne przedszkolaki (foto)

Przedszkole nr 2 w Suwałkach 20 kwietnia 2018 r....

„Przyroda moim przyjacielem” w X Międzyprzedszkolnym Konkursie Recytatorskim

Każdy przedszkolak wie, że przyroda jest piękna, dba o...