Reklama

Markety w Suwałkach: Podsumowujemy wyniki ankiety

Data:

- Reklama -

W ankiecie przeprowadzonej wśród czytelników portalu zadaliśmy pytania dotyczące częstotliwości odwiedzania marketów oraz opinii na temat sieci handlowych. Wyniki dostarczyły ciekawych spostrzeżeń na temat preferencji zakupowych oraz oczekiwań wobec usług oferowanych przez lokale handlowe.

Zgodnie z wynikami ankiety, w której wzięło udział ponad 300 osób, większość respondentów (48%) przyznała, że odwiedza markety kilka razy w tygodniu. Natomiast 24% respondentów deklaruje wizytę raz w tygodniu, a 13% nawet codziennie. Z drugiej strony, 11% osób odwiedza markety rzadziej niż raz w tygodniu, a tylko 3% nigdy nie robi zakupów w marketach.

Biedronka okazała się być najpopularniejszą siecią handlową wśród respondentów, z 38% udziałem w odpowiedziach. Lidl i Aldi zajęły kolejne miejsca z wynikami – odpowiednio 28% i 10%. Pozostałe sieci, takie jak Carrefour, Stokrotka czy Kaufland, również cieszą się pewnym poziomem popularności, jednak zdecydowanie ustępują trzem liderom.

Najciekawsze wnioski płyną z pytania dotyczącego liczby marketów w Suwałkach. Odpowiedzi podzielone są między osoby uznające obecną liczbę marketów za wystarczającą (26%), a tych, którzy uważają, że potrzebujemy ich więcej (15%). Zdecydowana większość respondentów (49%) twierdzi jednak, że w mieście jest za dużo marketów. To istotna obserwacja, sugerująca, że istnieje potencjalne przesycenie rynku handlowego w Suwałkach.

Pytanie o poprawę jakości usług oferowanych przez markety przyniosło różnorodne odpowiedzi. Wśród najczęstszych sugestii znalazły się: wyższe pensje dla pracowników niższego szczebla, większa liczba pracowników, lepsza jakość produktów, większa liczba otwartych kas oraz większa oferta produktów lokalnych. Odpowiedzi te wskazują na złożoność oczekiwań konsumentów i potrzebę zróżnicowanej strategii poprawy jakości usług w marketach.

Warto podkreślić, że wyniki tej ankiety otwierają pole do dalszych dyskusji społecznych na temat roli i rozwoju rynku handlowego w Suwałkach. Istnieją widoczne różnice w opinii mieszkańców na temat liczby istniejących marketów oraz oczekiwań co do jakości świadczonych usług. W związku z tym, konieczne może być zaangażowanie zarówno władz lokalnych, jak i przedstawicieli branży handlowej oraz społeczności suwalskiej w poszukiwanie rozwiązań, które będą sprzyjać zrównoważonemu rozwojowi handlu detalicznego w mieście.

W kontekście zaangażowania sieci handlowych w życie społeczności lokalnej, większość respondentów (80%) popiera pomysł sponsorowania lokalnych inicjatyw, co świadczy o oczekiwaniu aktywnego udziału firm w życiu mieszkańców.

Wyniki ankiety przynoszą ważne wnioski zarówno dla właścicieli sklepów, jak i władz miasta Suwałki. Wskazują one na potrzebę zróżnicowanej strategii rozwoju rynku handlowego, uwzględniającej nie tylko aspekty ekonomiczne, ale również społeczne i lokalne konteksty.

Czy nadchodzą ciężkie czasy dla małych sklepów? W Suwałkach może pojawić się kolejna sieć marketów (ankieta)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Miasto Suwałki zamierza rozwijać współpracę z dużymi sieciami handlowymi

W ankiecie przeprowadzonej w kwietniu wśród czytelników naszego portalu...

Wojna cenowa między dyskontami podoba się Polakom. Chcą jej zaostrzenia przed świętami

Ponad 55% Polaków oczekuje zaostrzonej walki cenowej pomiędzy dyskontami,...