Reklama

Rusza przebudowa trzech ulic w Suwałkach

Data:

- Reklama -

Po latach oczekiwania i apeli ze strony społeczności lokalnej oraz przedsiębiorców, rozpoczęły się przetargi na budowę trzech kluczowych ulic: Powstańców Wielkopolskich, Reymonta i Piaskowej. Te inwestycje, których wartość sięga łącznie 30 milionów złotych, stały się możliwe dzięki wsparciu finansowemu udzielonemu przez program Polski Ład.

Modernizacja ulicy Powstańców Wielkopolskich, budowa odcinka ulicy Reymonta od ulicy Szpitalnej do Krzywólki oraz remont ulicy Piaskowej od Sejneńskiej do granic administracyjnych Suwałk, to przedsięwzięcia nie tylko konieczne, ale również długo oczekiwane przez społeczność.

Zgodnie z zapisami przetargu, ulica Powstańców Wielkopolskich będzie musiała zostać ukończona najpóźniej 400 dni po podpisaniu umowy. Natomiast ulice Reymonta i Piaskowa, ze względu na formułę „zaprojektuj i wybuduj”, mają dłuższy termin realizacji, który wyznaczono na 31 maja 2026 roku.

Urząd Miejski w Suwałkach czeka na oferty od zainteresowanych firm do 23 maja 2024 roku. To kluczowy moment, który rozpoczyna proces wyłonienia wykonawców i zapoczątkowuje etap intensywnych prac nad poprawą infrastruktury drogowej miasta.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Ulice Powstańców Wielkopolskich i Raczkowska przejdą remont

W tym roku rozpocznie się remont i przebudowa jednej...

Suwałki walczą o prawie 90 mln złotych na drogi

Do końca marca można zgłaszać wnioski w konkursie ogłoszonym...