Reklama

Sukces kolarzy w Tykocinie

Data:

- Reklama -

Klub Rowerowy MTB Suwałki w drugim wyścigu w cyklu Maratonów Kresowych 2024, która odbyła się 28 kwietnia w Tykocinie, wystawił zawodników w kilku kategoriach oraz młodych adeptów z Suwalskiej Szkółki Kolarskiej.

Wyścig w Tykocinie, malowniczo położonym na skraju Biebrzańskiego Parku Narodowego, przyciągnął liczne grono amatorów kolarstwa, chcących spróbować swoich sił w przyjaznej atmosferze i pięknych okolicznościach przyrody. Startującym na różnych dystansach – MINI (8 km), FIT (18 km) i PÓŁMARATONIE (33 km) – towarzyszyła doskonała pogoda, sprzyjająca rywalizacji i podnosząca atrakcyjność wydarzenia.

Najwięcej emocji wzbudził dystans MINI, na którym młodzi kolarze z Suwałk osiągnęli imponujące wyniki. Małgorzata Dębska zdobyła złoto w kategorii Dziewczęta 9-10 lat, natomiast Zuzanna Borkowska oraz Aleksander  Bryliński zajęli drugie miejsca odpowiednio w kategoriach Dziewczęta i Chłopcy 9-10 lat. Jakub Zoń uplasował się na trzecim miejscu w kategorii Chłopcy 7-8 lat.

Na dłuższym dystansie FIT (18 km) również nie zabrakło reprezentantów MTB Suwałki, którzy stanęli na podium. Oliwia Brylińska zdobyła złoto w kategorii Kobiety 15-39 lat, co przyczyniło się także do zdobycia drugiego miejsca w klasyfikacji drużynowej tego dystansu.

Na najtrudniejszym dystansie, PÓŁMARATONIE (33 km), zawodnicy MTB Suwałki również zanotowali znaczące wyniki. Antoni Wińcza zdobył brązowy medal w swojej kategorii wiekowej, M60-99, pokonując wymagającą trasę w trudnym terenie.

Zestawienie sukcesów MTB Suwałki na Maratonach Kresowych 2024:

2 złote medale
3 srebrne medale
3 brązowe medale

Najbliższa okazja do kibicowania zawodnikom MTB Suwałki już 19 maja w Augustowie, gdzie odbędzie się kolejny wyścig z cyklu Maratonów Kresowych.

Fot. Maratony Kresowe

MTC Suwałki w Tykocinie, fot. Maratony Kresowe

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

500 kolarzy ścigało się na najpiękniejszych drogach Suwalszczyzny

W miniony weekend (17-19 maja) zakończyła się 4. edycja...

Maratony Kresowe w Studzienicznej: Sukces Suwalskiej Szkółki Kolarskiej

W malowniczych okolicach Jeziora Studzienicznego oraz Kanału Augustowskiego, otoczonych...

Za kilka dni startuje Sudovia Gravel

Czwarta edycja Sudovia Gravel, jednego z najlepszych szutrowych wyścigów...

Maratony Kresowe 2024 rozpoczęte: Najmłodsi kolarze z medalami

W lesie Pietrasze pod Białymstokiem, w niedzielę, 14 kwietnia,...