Reklama

Lena Góra w obsadzie nowego serialu Max Original „Przesmyk”

Data:

- Reklama -

Trwają zdjęcia do jednego z pierwszych polskich seriali oryginalnych dla platformy streamingowej Max. W roli głównej wystąpi aktorka Lena Góra. Za reżyserię odpowiada Jan P. Matuszyński.

„Przesmyk” opowiada historię Ewy Oginiec, która po osobistej tragedii chce wycofać się z wywiadu i zacząć normalne życie. Wszystko komplikuje się, kiedy jej partner Skiner, który także jest agentem, zostaje zdemaskowany przez wywiad rosyjski i znika bez śladu.

„Przesmyk” to thriller sensacyjny pokazujący widzom współczesne środowisko szpiegowskie w trakcie rodzącego się konfliktu i wielu napięć międzynarodowych. To także historia jednostki uwikłanej w specyfikę pracy w służbach specjalnych, z której tak naprawdę nigdy nie można zrezygnować. Serial pokazuje mechanizm międzynarodowej prowokacji, a także walkę wywiadów w rzeczywistości wojny hybrydowej. Akcja serialu rozgrywać się będzie wiosną 2021 roku.

W głównej roli wystąpi Lena Góra – Polka, Amerykanka, aktorka, scenarzystka, twórczyni filmów. Polskiej widowni znana z serialowej superprodukcji Canal + „Król” Jana P. Matuszyńskiego oraz z głównej roli w produkcji NETFLIX „Noc w przedszkolu”. Współautorka scenariusza oraz odtwórczyni głównej roli u boku nominowanego do Oscara Johna Hawkes’a, w szeroko nagrodzonym filmie „Roving Woman”, którego producentem wykonawczym był sam Wim Wenders. Nominowana do Orłów 2024 za film „Imago”, w którym Lena zagrała główną rolę i za którego scenariusz została nagrodzona podczas festiwalu w Cannes w 2019 roku. Lena wciela się w postać swojej własnej matki Eli. Podczas festiwalu Karlovy Vary Imago otrzymało nagrodę Międzynarodowych Krytyków FIPRESCI za najlepszy film, a krytycy określili postać wykreowaną przez Lenę jako „jedną z najważniejszych postaci kina Arthousowego od lat” (Cineuropa). Lena jest laureatką Złotego Anioła Bella Women dla najlepszej Europejskiej aktorki 2023 oraz nagrody za najlepszą aktorkę podczas FPFF Gdynia 2023.

Twórcy: producent – Tomasz Blachnicki, reżyseria – Jan P. Matuszyński, autor zdjęć – Kacper Fertacz, scenografia – Maciej Fajst, kostiumy – Katarzyna Baran, charakteryzacja – Pola Guźlińska, kierownik produkcji – Tomasz Parnowski.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane