Reklama

Costner na Dzikim Zachodzie (wygraj bilety)

Data:

- Reklama -

Laureat Oscara Kevin Costner powraca do reżyserii filmowej w epickiej opowieści „Horizon: Amerykańska Saga”, wielowątkowej kronice obejmującej wojnę secesyjną, ekspansję i osadnictwo na Dzikim Zachodzie. Opowieść o Amerykach i patriotyzmie do Cinema Lumiere trafi 28 czerwca.

Zapowiada się prawdziwe kinowe wydarzenie, w którym Costner zagrał także główną rolę, jest współautorem scenariusza razem z Jonem Bairdem („The Explorers Guild”) i producentem filmu (Territory Pictures). Pierwsza część do kin trafi 28 czerwca 2024 roku, a druga – 16 sierpnia 2024 roku.

W wielkiej tradycji kultowych westernów produkcja „Horizon: Amerykańska Saga” nie odbiega daleko w swojej tematyce. Film bada fascynację Dzikim Zachodem i sposób, w jaki był zdobywany — i tracony. Rozciągająca się na cztery lata wojny secesyjnej, od 1861 do 1865 roku, ambitna przygoda filmowa Kevina Costnera zabierze widzów w podróż po kraju objętym walkami.

Kevin Costner występuje u boku świetnych aktorów – w obsadzie znajdują się m.in. Sienna Miller, Sam Worthington, Jena Malone, Owen Crow Shoe, Tatanka Means, Ella Hunt, Tim Guinee, Danny Huston, Colin Cunningham, Scott Haze, Tom Payne, Abbey Lee, Michael Rooker, Will Patton, Georgia MacPhail, Douglas Smith, Luke Wilson, Isabelle Fuhrman, Jamie Campbell Bower, Alejandro Edda, Wasé Winyan Chief, Michael Anganaro, Angus Macfadyen, Jon Beavers, Alex Nibley, Kathleen Quinlan, Etienne Kellici, Amos Jason Charging Cloud, Bodhi Okuma Linton, Gregory Cruz, James Russo, Jeff Fahey, David O’Hara, Chris Conner, Leroy M. Silva, Bernardo Velasco, Tom Everett, Glynn Turman, Giovanni Ribisi i inni.

Oprócz gwiazdorskiej obsady, „Horyzont” może pochwalić się również fantastyczną oprawą muzyczną i wizualną. Ścieżkę dźwiękową stworzył John Debney, znany między innymi z muzyki do „Pasji” i „Króla rozrywki”. Zdjęcia do filmu zostały zrealizowane z epickim rozmachem, oddając niesamowite pejzaże amerykańskiego Zachodu. Widzowie festiwalowi i krytycy zwracają też uwagę na kostiumy.

Realizacja „Horyzontu” była niezwykle kosztownym przedsięwzięciem. Według doniesień, budżet filmu przekroczył 100 milionów dolarów, co zmusiło Costnera do zastawienia własnej farmy, aby móc sfinansować produkcję.

Choć premiera „Horyzontu” na Festiwalu w Cannes była sukcesem – film został ciepło przyjęty przez publiczność, pierwsze recenzje krytyków są nieco bardziej zróżnicowane. Niektórzy z nich uważają, że film nie dorównuje wcześniejszym osiągnięciom Kevina Costnera, takim jak np. „Tańczący z wilkami”.

Aby wziąć udział w losowaniu 2 pojedynczych biletów na pokaz filmu HORYZONT w Cinema Lumiere, wystarczy do 24 czerwca do godz. 16.00 wysłać do nas mailem: redakcja@niebywalesuwalki.pl odpowiedź na pytanie: Jakie filmy wyreżyserował K. Costner (podaj wszystkie tytuły)? Bilety wygrywają: Małgorzata Balczeniuk i Joanna Kowalewska.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Zabierz mnie na Księżyc: Komedia, która zawróci widzom w głowach (wygraj bilety)

12 lipca 2024 roku na ekranach kin zagości niezwykła...

Noc Kupały i inne atrakcje

Sprawdźmy, jakie wydarzenie odbędą się w tym tygodniu. Dokąd...

Dotrzeć „Do granic” (do wygrania bilety do Cinema Lumiere)

W cyklu Kino Konesera w Cinema Lumiere w Suwałkach,...

„Orfeusz w piekle”: Wygraj bilety na operetkę w kinie

Już w niedzielę, 9 czerwca, o godzinie 15:30 na...