Reklama

„O co biega?” w Teatrze Dramatycznym

Data:

- Reklama -

W Teatrze Dramatycznym im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku trwają właśnie próby do spektaklu, którego premiera odbędzie się we wrześniu, w nowym sezonie artystycznym. Spektakl „O co biega?” reżyseruje Grzegorz Chrapkiewicz.

„O co biega? to jedna z najzabawniejszych światowych fars autorstwa Philipa Kinga. Pełna zaskakujących zwrotów akcji historia, z minuty na minutę, choć wydaje się to już niemożliwe, staje się jeszcze śmieszniejsza. Do samego końca nie wiadomo, kto jeszcze pojawi się nagle w drzwiach lub niespodziewanie wyskoczy z szafy! Kto jest kim? O co podejrzewają się nawzajem bohaterowie spektaklu? Kto kogo pobił i jaką tajemnicę skrywa każdy z nich? Teatr Dramatyczny zaprasza na maraton śmiechu i wiszącą w powietrzu aferę obyczajową.

Spektakl reżyseruje Grzegorz Chrapkiewicz. Autorem przekładu jest Bożena Sławińska. Scenografię zaprojektował Wojciech Stefaniak. Za kostiumy odpowiedzialna jest Aneta Suskiewicz. W przedstawieniu „O co biega?” zagrają: Arleta Godziszewska, Agnieszka Możejko-Szekowska, Urszula Szmidt, Bernard Bania, Marek Cichucki, Dawid Malec, Patryk Ołdziejewski,Michał Przestrzelski i Mateusz Stasiulewicz.

Reżyser Grzegorz Chrapkiewicz jest wychowankiem krakowskiej PWST. Jako aktor debiutował w Starym Teatrze w Krakowie w spektaklu Mord w katedrze T. Eliota w reżyserii Jerzego Jarockiego. Jednak swe największe kreacje aktorskie stworzył w teatrach Gdańska i Gdyni. Widzowie pamiętają go z takich ról, jak Eskalus w Romeo i Julii, Jepichodow w Wiśniowym sadzie, Henryk Cholawicki w Opętanych, Hrabia w Panu Tadeuszu, Ernst w Cabarecie czy Claude w Hair. Jako reżyser realizował swoje artystyczne wizje między innymi w Teatrze Narodowym w Warszawie, gdzie wyreżyserował takie przedstawienia, jak: „Ironbound” czy „Kotka na gorącym, blaszanym dachu”.

„Fantom bólu”, „Polowanie na łosia”, „Opowieści o zwyczajnym szaleństwie” – te spektakle Grzegorz Chrapkiewicz reżyserował w Teatrze Dramatycznym na przestrzeni ostatnich lat. Pierwszy raz pracowałem z nim jeszcze jako aktor, gdy grałem Dymitra w jednym, z wymienionych wcześniej, przedstawieniu. Już wtedy podobała mi się jego dynamika pracy, byłem zachwycony realizacją tychże inscenizacji. To świetny reżyser, znany ze swojego niepowtarzalnego poczucia humoru, jak również dobrego smaku i wyczucia. Cieszę się niezmiernie z możliwości ponownej współpracy mówi Piotr Półtorak, Dyrektor Teatru.

Premiera spektaklu odbędzie się 21 września na scenie Kina Ton, przy Rynku Kościuszki 2. Bilety na wrześniowe spektakle „O co biega? będą dostępne w sprzedaży internetowej na stronie: dramatyczny.pl już od przyszłego poniedziałku, 24 czerwca.

Fot. Teatr Dramatyczny w Białymstoku

Poprzedni artykuł
Następny artykuł

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Teatr Dramatyczny zaprasza na ostatnie spektakle w tym sezonie

Dzieło Ray’a Cooney’a – farsa „Wszystko w rodzinie” oraz...

Nigdy nie wiadomo – wywiad z Jolantą Hinc-Mackiewicz – reżyserką „Małych zbrodni małżeńskich”

Prezentujemy rozmowę z Jolantą Hinc-Mackiewicz reżyserką spektaklu "Małe zbrodnie...

Teatralna majówka z Teatrem Dramatycznym

Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku zaprasza widzów...

Spektakl „Cicho… sza…” jedzie w teren

Teatr Dramatyczny otrzymał dotację z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa...