Reklama

Odlotowy koniec czerwca w Suwałkach – fantastyczna impreza po raz trzeci przyciągnęła tłumy

Data:

- Reklama -

Choć to dopiero trzecia edycja „Odlotowych Suwałk – Air Show 2024”, to impreza jest już słynna w województwie, a nawet w kraju, ba – także i fani z zagranicy przyjeżdżają tłumie, by oglądać wyjątkowe popisy, nietuzinkowe samoloty, emocjonujące pokazy lotnicze – i nie tylko. Ostatnia sobota czerwca to idealny czas, by pojawić się na terenie suwalskiego lotniska: początek wakacji sprawia, że nie tylko suwalczanie, ale i turyści mogą wziąć udział w tym niecodziennym wydarzeniu.

29 VI 2024; Odlotowe Suwałki – Scandinavian Airshow Skycats Wing Walker (Private Grumman G-164) – w tle samolot komunikacyjny
© 2024 Wojciech Otłowski

Dla fanów lotnictwa to sposobność, by zobaczyć na własne oczy legendarne maszyny, które pieczołowicie odrestaurowane, niezmiennie zachwycają znawców tematu. Ale i mniej obeznane z lotnictwem osoby mają powody, by nie przegapić „Odlotowych Suwałk”, a jest ich niemało: bogaty program imprezy to mnóstwo atrakcji, które wywołują okrzyki zachwytu, które sprawiają, że ręce same składają się do oklasków.

29 VI 2024; Odlotowe Suwałki – Baltic Bees Jet Team (L-39C Albatros)
© 2024 Wojciech Otłowski

Czasami było też głośno, zwłaszcza za sprawą przelotu nowego nabytku polskich sił powietrznych – KAI T-50 Golden Eagle. Należy jedynie żałować, iż zabrakło zapowiadanych MIG-ów-29. A przyczynił się do tego ostatni incydent w Malborku.

29 VI 2024; Odlotowe Suwałki – KAI T-50 Golden Eagle (FA-50)
© 2024 Wojciech Otłowski

To naprawdę wydarzenie, na które się czeka! Warto też dodać, że kolejna edycja to nowe, zapierające dech w piersiach pokazy. W tym roku był to między innymi pokaz akrobatycznego lotu na motolotni, prezentacje płci pięknej, czyli Scandinavian Airshow Skycats Wingwalker czy występ akrobatki na szarfie pod balonem. Dodajmy do tego zawsze wywołujące zachwyt i aplauz pokazy fajerwerków. Były i pokazy naziemne: swą sprawność i umiejętności demonstrowali przedstawiciele policji, straży granicznej i straży pożarnej. Fotograficznie skupiliśmy się jednak na kadrach powietrznych.

Fotografie w postaci pokazu slajdów: Wojciech Otłowski

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Air Show 2024 (więcej zdjęć)

Za nami Odlotowe Suwałki - Air Show, wydarzenie na...

Co nas czeka w tym tygodniu?

Nowy tydzień to kolejna porcja kulturalnych i sportowych wrażeń...

Już za miesiąc Odlotowe Suwałki Air Show

W sobotę, 29 czerwca na Lotnisku Suwałki im. gen....

Odlotowe Suwałki AIR SHOW 2023 – pokazy wieczorne (foto)

Zanim wybrzmiały ostatnie dźwięki koncertu Sarsy, już maszyny latające...