Reklama

Teatr Dramatyczny zaprasza na ostatnie spektakle w tym sezonie

Data:

- Reklama -

Dzieło Ray’a Cooney’a – farsa „Wszystko w rodzinie” oraz sztuka amerykańskiej pisarki Sary Ruhl „Posprzątane” to dwie ostatnie propozycje repertuarowe Teatru Dramatycznego w sezonie 2023/2024. Instytucja zachęca do spędzenia weekendów wraz z bohaterami przedstawień jeszcze przed przerwą wakacyjną.

„Wszystko w rodzinie” to farsa w reżyserii Witolda Mazurkiewicza – reżysera znanego podlaskiej publiczności, dyrektora Teatru Polskiego w Bielsku-Białej. Akcja przedstawienia toczy się w szpitalu św. Andrzeja w Londynie, gdzie przygotowywane jest świąteczne przedstawienie dla pacjentów. Jednocześnie odbywa się tam zjazd neurologów. Jeden z lekarzy dowiaduje się o niespodziewanej wizycie kogoś bliskiego, o którego istnieniu do tej pory nie miał najmniejszego pojęcia. Spektakl będzie można obejrzeć 15 i 16 czerwca o godz. 18.00 w Kinie Ton.

Sezon artystyczny 2023/2024 instytucja zakończy spektaklem „Posprzątane” w reżyserii Bożeny Baranowskiej. Przedstawienie opowiada o skomplikowanej naturze kobiet, o ich wręcz niezwykłej, archetypowej więzi. Sara Ruhl – autorka sztuki doskonale opisała cztery zróżnicowane portrety kobiet. W obliczu zagrożenia, wyrządzanej krzywdy, niesprawiedliwości, wobec śmierci – kobiety się jednoczą i potrafią wznieść się ponad indywidualne, egoistyczne dążenia; stają się wspólnotą. Tę wielowymiarową, zabawną, ale też wzruszającą historię publiczność będzie miała okazję zobaczyć 21 czerwca o godz. 19.00 oraz 22 i 23 czerwca o godz. 18.00 w Uniwersyteckim Centrum Kultury.

– Wyjście do teatru to doskonała okazja i ostatnia przed przerwą wakacyjną, aby chodź na chwilę oderwać się od codzienności. Teatr to swoiste zwierciadło, poprzez pokazanie historii bohaterów możemy zauważyć własne cechy, schematy zachowań, działań. Spektakle na żywo, szczególnie z pewną dozą humoru, jak te prezentowane w czerwcu przez Teatr Dramatyczny, nie tylko rozśmieszą i poprawią nastrój – pozwolą też zatrzymać i poddać się refleksji – mówi Piotr Półtorak, Dyrektor Teatru.

Bilety na spektakle w cenie: 65 zł – normalny, 55 zł – ulgowy oraz 40 zł – studencki dostępne w kasie teatru (ul. Suraska 1) oraz w sprzedaży internetowej na stronie: dramatyczny.pl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Nigdy nie wiadomo – wywiad z Jolantą Hinc-Mackiewicz – reżyserką „Małych zbrodni małżeńskich”

Prezentujemy rozmowę z Jolantą Hinc-Mackiewicz reżyserką spektaklu "Małe zbrodnie...

Teatralna majówka z Teatrem Dramatycznym

Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku zaprasza widzów...

Spektakl „Cicho… sza…” jedzie w teren

Teatr Dramatyczny otrzymał dotację z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa...

„Kierunek Wschód VIII” z ministerialnym dofinansowaniem

Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku otrzymał dofinansowanie...