Reklama

„Wigraszek” oficjalnie wystartował! Relacja z czwartkowego uroczystego otwarcia festiwalu

Data:

- Reklama -

Po roku przerwy powrócił, co cieszy i uczestników, i organizatorów, a przede wszystkim publiczność, bo „Wigraszek” to wyjątkowa okazja, by zobaczyć młodych artystów, ich nietuzinkowe pomysły, podziwiać zaangażowanie, zachwycać się ich talentem. W tym roku jest to dwudziesta pierwsza edycja imprezy, a przekrój wiekowy tych, którzy zasiedli na widowni, dowodzi, że to ciekawa propozycja dla wszystkich.

Podczas trzech dni – od czwartku do soboty – w Suwałkach królować będzie teatr. A to za sprawą artystów z różnych zakątków Polski, którzy przyjechali, by zaprezentować się przed publicznością, ale też poddać ocenie jury, w którego skład wchodzą: Joanna Łupinowicz, instruktorka z Suwalskiego Ośrodka Kultury, Natalia Kaja Chmielewska, aktorka Teatru Starego w Krakowie oraz Paweł Urbanowicz, pochodzący z Suwałk aktor i choreograf.

Oficjalne otwarcie festiwalu miało oryginalną formę – na scenę byli kolejno zapraszani młodzi artyści, zatem każda grupa teatralna mogła zaprezentować się, pokazać swoją wyjątkowość, zachęcić do obejrzenia spektaklu w ich wykonaniu. Entuzjastyczne reakcje publiczności to dowód na to, że czekają na więcej, zatem jutro i w sobotę będą mogli obejrzeć dłuższe, konkursowe prezentacje.

13 VI 2024, Suwałki – Sala im. Andrzeja Wajdy Suwalskiego Ośrodka Kultury; Ogólnopolski Festiwal Teatrów Dzieci i Młodzieży „Wigraszek” – otwarcie
© 2024 Wojciech Otłowski

Po barwnym korowodzie młodych artystów na scenę zaproszeni zostali otwierający imprezę – wiceprezydent Roman Rynkowski oraz wicedyrektorka SOK-u, Magdalena Tumialis. Ten krótki oficjalny akcent połączony był ze szczyptą wspomnień i życzeniami powodzenia w rywalizacji o miano najlepszego zespołu.

13 VI 2024, Suwałki – Sala im. Andrzeja Wajdy Suwalskiego Ośrodka Kultury; Ogólnopolski Festiwal Teatrów Dzieci i Młodzieży „Wigraszek” – otwarcie – Magdalena Tumialis i Roman Rynkowski
© 2024 Wojciech Otłowski

Wieczór zakończył spektakl towarzyszący Teatru Przebudzeni działającego przy Polskim Stowarzyszeniu na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną, Koło w Ostródzie. Funkcjonujący od 2003 roku zespół ma na swoim koncie niejedno przedstawienie. Suwalska publiczność mogła zobaczyć „Istny cyrk”, intrygujące połączenie humoru i powagi, lekkości, zabawy i żartu z kwestiami fundamentalnymi dla każdego, takimi jak tożsamość, możliwość wyrażenia siebie, indywidualność.

13 VI 2024, Suwałki – Sala im. Andrzeja Wajdy Suwalskiego Ośrodka Kultury; Ogólnopolski Festiwal Teatrów Dzieci i Młodzieży „Wigraszek”; „Istny cyrk” – Teatr Przebudzeni
© 2024 Wojciech Otłowski

Każdy z piętnastoosobowego grona aktorskiego miał sposobność zaistnieć na scenie, zauroczyć publiczność swoją historią, talentem, pomysłem na siebie. Oklaski i żywy odbiór były szczere, równie istotny okazał się też przekaz spektaklu, który poruszył nawet najmłodszą część widowni i z pewnością wszystkich skłonił do refleksji.

Fotografie w postaci pokazu slajdów: Wojciech Otłowski

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Teatr-Akcje: Sentymentalne „Powroty do domu”

Suwalskie Teatr-Akcje powracają po dziewięciu latach nieobecności, oferując mieszkańcom...

Gwiazdy ze świata i polski akcent na koniec. Piątkowe koncerty 17. SBF

Malkontenci narzekający, że festiwal bluesowy zmierza w złą stronę...

Sukces Agaty Obuchowskiej z Art VOICE w Hiszpanii

Agata Obuchowska, utalentowana uczestniczka zajęć w studiu piosenki Art...

W lipcu 5. edycja Festiwalu „Wigrosfera”. Gwiazdą wydarzenia będzie fiński zespół Ensemble Gamut!

Festiwal "Wigrosfera" to wyjątkowe wydarzenie, które łączy muzykę z...