Reklama

170 tys. zł z budżetu województwa na zakup sprzętu i aparatury medycznej dla szpitala w Suwałkach

Data:

- Reklama -

Wojewódzki Szpital im. dr. Ludwika Rydygiera w Suwałkach otrzyma dofinansowanie w wysokości 170 tys. zł z budżetu województwa na zakup nowoczesnego sprzętu i aparatury medycznej. Decyzja ta została podjęta przez zarząd województwa na posiedzeniu w poniedziałek, 1 lipca.

W ramach dofinansowania, szpital zaopatrzy się m.in. w stoły zabiegowe i operacyjne, respiratory oraz aparaty do znieczulenia. Sprzęt ten zasili różne oddziały, w tym oddział ratunkowy, anestezjologiczny, intensywnej opieki medycznej oraz blok operacyjny. Wicemarszałek Wiesława Burnos, odpowiedzialna za obszar zdrowia w samorządzie, podkreśliła, że wsparcie finansowe dla placówek medycznych jest kluczowe dla podniesienia standardów leczenia oraz poziomu bezpieczeństwa pacjentów.

– Cieszę się, że możemy wesprzeć finansowo kolejny projekt w zakresie zdrowia, który przysłuży się nie tylko dobru pacjentów, ale podniesie również poczucie bezpieczeństwa mieszkańców regionu – powiedziała Wicemarszałek Burnos.

Dofinansowanie pochodzi z projektu „Medycyna ratunkowa w sytuacjach kryzysowych” realizowanego z Programu Interreg VI-A Litwa – Polska na lata 2021-2027. Szpital Wojewódzki w Suwałkach współpracuje w tym zakresie ze Szpitalem Okręgowym w Olicie na Litwie, co pozwoli wzmocnić placówki medyczne w sytuacjach kryzysowych. Projekt obejmuje także zakup oświetlenia zabiegowego, kardiomonitorów oraz łóżek szpitalnych, a także specjalistyczne szkolenia dla pracowników z zakresu zaopatrywania i leczenia obrażeń pacjentów.

Całkowita wartość projektu to blisko 2,4 mln zł na lata 2024-2025, z czego dofinansowanie z budżetu województwa wyniesie ponad 235 tys. zł. Wsparcie to pozwoli na znaczną poprawę jakości świadczonych usług medycznych oraz zwiększenie gotowości szpitali do działania w sytuacjach kryzysowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Inwestycje w zdrowie: Blisko 5 mln zł na poprawę warunków medycznych

Te fundusze mają być wykorzystane na modernizację pomieszczeń, zakup...

Ponad 1,5 mln zł z budżetu województwa dla suwalskich placówek medycznych

Dzięki wsparciu finansowemu w wysokości ponad 1,5 miliona złotych...