Reklama

Ponad 1,5 mln zł z budżetu województwa dla suwalskich placówek medycznych

Data:

- Reklama -

Dzięki wsparciu finansowemu w wysokości ponad 1,5 miliona złotych z budżetu województwa, suwalskie placówki medyczne mogą zrealizować zakupy i inwestycje, które przyczynią się do poprawy jakości świadczonych usług zdrowotnych. Dotacje te mają posłużyć do zakupu nowej aparatury, wymiany systemu informatycznego oraz modernizacji poradni.

W ramach przyznanych dotacji, Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Paliatywnej im. Jana Pawła II w Suwałkach otrzyma dwie dotacje, łącznie o wartości 950 tysięcy złotych. Pierwsza z nich, w wysokości 437 tysięcy złotych, zostanie przeznaczona na zakup nowego sprzętu medycznego, w tym m.in. lamp do terapii światłem, respiratorów przenośnych, koncentratorów tlenu oraz innych niezbędnych urządzeń. Druga dotacja, wynosząca 513 tysięcy złotych, zostanie wykorzystana na modernizację i rozbudowę systemu informatycznego placówki, co umożliwi bardziej efektywne zarządzanie dokumentacją medyczną oraz procesem leczenia pacjentów.

Szpital Wojewódzki im. dr. Ludwika Rydygiera w Suwałkach również otrzyma wsparcie finansowe, w wysokości prawie 580 tysięcy złotych. Środki te zostaną przeznaczone na modernizację i doposażenie poradni otolaryngologicznej i foniatrycznej. Planowane są remonty gabinetów zabiegowych i lekarskich, a także zakup nowego sprzętu medycznego, takiego jak tympanometr, audiometr czy inhalator.

Te inwestycje mają na celu poprawę warunków leczenia oraz zapewnienie pacjentom nowoczesnych i skutecznych metod terapeutycznych. W ubiegłym roku z usług placówek medycznych w Suwałkach skorzystało blisko 180 pacjentów zespołu opieki paliatywnej oraz około 5,4 tysiąca pacjentów korzystających z poradni otolaryngologicznej i foniatrycznej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Inwestycje w zdrowie: Blisko 5 mln zł na poprawę warunków medycznych

Te fundusze mają być wykorzystane na modernizację pomieszczeń, zakup...