Reklama

Przed drugą turą „straszenie Juszkiewiczem” i zwolnieniami

Data:

- Reklama -

Kontrkandydat urzędującego prezydenta Suwałk, Czesława Renkiewicza – Jacek Juszkiewicz z PiS, zorganizował w czwartek, 11 listopada konferencję prasową, aby podziękować za oddane na niego głosy (prawie 23 proc.), zapowiedzieć kolejne spotkania z mieszkańcami miasta oraz debaty przed drugą turą wyborów, a także… zdementować plotki.

Podczas spotkania z dziennikarzami, w którym uczestniczyli również radni nowego składu Rady Miejskiej, startujący z list komitetu Prawo i Sprawiedliwość, Jacek Juszkiewicz pogratulował wszystkim konkurentom osiągniętych wyników i zaangażowania w kampanię. Podkreślił, że uzyskany wynik, choć lepszy niż w poprzednich wyborach (o 1 mandat więcej w Radzie Miejskiej dla PiS), został osiągnięty w trudniejszych warunkach, z uwagi na zmieniającą się sytuację polityczną i społeczną. 

Będzie druga tura. Czesław Renkiewicz powalczy o wynik z Jackiem Juszkiewiczem

W nadchodzącej drugiej turze wyborów prezydenckich będziemy kontynuować naszą kampanię, skupiając się głównie na spotkaniach z mieszkańcami, rozmowach i debatach. Zaplanowaliśmy już dwie debaty prezydenckie, które będą transmitowane w mediach lokalnych. Nasze działania będą opierać się na programie, który przedstawiliśmy mieszkańcom, jednak zapewniam, że wszystkie pomysły, które padały ze strony innych ugrupowań, a były wśród nich pomysły niezłe, również będę brał pod uwagę – zapowiedział Jacek Juszkiewicz.

Kandydat na prezydenta Suwałk odniósł się też do „straszenia Juszkiewiczem”. – Będę reprezentował całą społeczność Suwałk, uwzględniając wszystkie głosy i uwagi. Słyszę, że „straszy się Juszkiewiczem”, ale chciałbym zdementować wszystkie plotki. Po pierwsze, mówi się, że nie będę sprawował władzy samodzielnie. Jeżeli ktoś sprawuje władzę, to odpowiada przed wyborcami i odpowiada prawnie w stosunku do swoich. Po drugie, obawy o masowe zwolnienia w administracji są bezpodstawne. Władza musi działać zgodnie z prawem i odpowiedzialnie przed mieszkańcami, więc tego rodzaju straszenie uważam za niepoważne – dodał.

Jacek Juszkiewicz zauważył, że ponad 50% wyborców uznało, że są niezadowoleni z aktualnego sposobu sprawowania władzy i zagłosowało na inne osoby niż obecny prezydent, Czesław Renkiewicz, co – jak dodał – pokazuje, że społeczność oczekuje zmian. Zaapelował do wszystkich mieszkańców o udział w drugiej turze wyborów, niezależnie od preferencji politycznych.

Fot. Niebywałe Suwałki

@niebywalesuwalki Jacek Juszkiewicz, kandydat PiS na prezydenta Suwalk podczas konferencji podsumowującej pierwszą turę wyborów. W Suwalkach bedzie druga tura. #wybory2024 #wyborysamorzadowe2024 #suwalki #niebywalesuwalki #jacekjuszkiewicz #pis ♬ dźwięk oryginalny – NiebywaleSuwalki

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Wybory do Parlamentu Europejskiego: Były premier wspiera Adama Andruszkiewicza z PiS

9 czerwca odbędą się wybory do Parlamentu Europejskiego, które...

Zdzisław Przełomiec ponownie przewodniczącym Rady Miejskiej

Karty rozdane. Znamy skład prezydium Rady Miejskiej w Suwałkach. Na...

II tura wyborów samorządowych: Podsumowanie wyników. Czesław Renkiewicz prezydentem Suwałk

W ostatnią niedzielę, 21 kwietnia odbyła się druga tura...

Co musiałoby się wydarzyć, żeby Czesław Renkiewicz przestał był prezydentem Suwałk?

Za nami pierwsza tura wyborów samorządowych. Znamy już radnych...