Reklama

„Podwójny awans” szefa Wojskowego Centrum Rekrutacji w Suwałkach

Data:

- Reklama -

W piątek, 3 lutego w Suwałkach odbyło się przekazanie obowiązków na stanowisku szefa Wojskowego Centrum Rekrutacji. Nowym szefem został mjr Marcin Sówka.

Ppłk Jarosław Kowalewski bynajmniej nie żegna się z karierą wojskową ani pracą w Wojskowym Centrum Rekrutacji. Dotychczasowy szef WCR w Suwałkach uzyskał awans na stopień pułkownika i od poniedziałku pełnić będzie funkcję szefa Centralnego Wojskowego Centrum Rekrutacji Ośrodka Zamiejscowego w Białymstoku.

Podczas uroczystości w Suwałkach ppłk Jarosław Kowalewski – w obecności zastępcy szefa CWCR płk. Sławomira Karwowskiego, zaproszonych gości oraz podległych żołnierzy i pracowników przekazał pełnienie obowiązków na stanowisku szefa WCR w Suwałkach majorowi Marcinowi Sówce. Nowy szef WCR otrzymał podobiznę gen. dyw. Józefa Leśniewskiego, patrona WCR w Suwałkach.

Obecny podczas przekazania obowiązków był również poseł PiS, Jarosław Zieliński, który wygłosił długą mowę na temat suwalskiego pułku, jego dyslokacji za czasów poprzednich rządów, obecnego znaczenia militarnego i strategicznego oraz rozwoju – dzięki decyzjom ministra Mariusza Błaszczaka.

Fot. Niebywałe Suwałki

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Spalarnia śmieci z dotacją. Inwestycje ma być gotowa w 2026 roku

Za ponad 157 mln złotych do 2026 roku w...

Poseł Jarosław Zieliński i inni dostali faktury za 7 lat rządów Zjednoczonej Prawicy

Na drzwiach biur poselskich Prawa i Sprawiedliwości przedstawiciele Polski...

Ponad 48 mln złotych na inwestycje drogowe w Suwalskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej

W poniedziałek, 17 października w suwalskim Ratuszu odbyła się...