Reklama

„Duchy Inisherin” wkrótce w Cinema Lumiere

Data:

- Reklama -

„Duchy Inisherin” to najnowszy film Martina McDonagha, który wcielił się nie tylko w rolę reżysera, ale też scenarzysty i współproducent tej czarnej komedii. Skoro za produkcję wziął się McDonagh, twórca „Najpierw strzelaj, potem zwiedzaj” czy „7 psychopatów”, to można oczekiwać, że nie będzie to typowa komedia. Dziewięć nominacji do Oscarów do potwierdza.

Akcja filmu rozgrywa się na odległej wyspie u zachodniego wybrzeża Irlandii. W filmie występują Colin Farrell i Brendan Gleeson – jako dwaj przyjaciele na całe życie. A że przyjaźń to rzecz  niełatwa. Jeden z nich nagle zaczyna ignorować drugiego. Na ekranie zobaczymy Kerry Condon i Barry’ego Keoghana. Film w „Cinema Lumiere” – w cyklu Kino konesera będzie można obejrzeć 21 lutego.

Pokaz w cyklu „Kino konesera” objęty jest patronatem portalu „Niebywałe Suwałki”.

Film miał swoją światową premierę na 79. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Wenecji 5 września 2022 roku, gdzie Farrell zdobył Puchar Volpiego dla najlepszego aktora, a McDonagh zdobył nagrodę  za najlepszy scenariusz.

„Duchy Inisherin” otrzymały dziewięć nominacji do Oscarów, w tym dla najlepszego filmu, najlepszego reżysera, najlepszego aktora (Farrell), najlepszego aktora drugoplanowego (Gleeson i Keoghan), najlepszej aktorki drugoplanowej (Condon) i najlepszego scenariusza oryginalnego. Na 80. Złotych Globach film zdobył trzy nagrody z ośmiu nominacji: najlepszy film – musical lub komedia, najlepszy aktor – musical lub komedia (Farrell) oraz najlepszy scenariusz. Ponadto na 29. ceremonii rozdania nagród Screen Actors Guild Awards film otrzymał pięć nominacji, obok Everything Everywhere All at Once (2022), ustanawiając rekord największej liczby nominacji ustanowionych wcześniej przez Zakochanego Szekspira (1998), Chicago (2002) i Doubt (2008). Ponownie łączy Farrella i Gleesona, którzy wcześniej pracowali razem przy reżyserskim debiucie McDonagha In Bruges (2008).Został również uznany przez National Board of Review za jeden z dziesięciu najlepszych filmów 2022 roku.

Aby wziąć udział w losowaniu 2 pojedynczych biletów, wystarczy do 10 lutego do godz. 10.00 wysłać do nas mailem: redakcja@niebywalesuwalki.pl odpowiedź na pytanie: W jakim filmie wystąpili wcześniej razem Farrell i Gleeson?

Bilety wygrywają: Joanna Pszonak i Natalia Litwa.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

W tym tygodniu…

Spotkania, pokazy filmowe (w tym w cyklu "Kino konesera"...

„Perfect Days” – Oda do codzienności w reżyserii Wima Wendersa w Cinema Lumiere. Wygraj bilety

Filmowa podróż przez prostotę i piękno życia zawsze przyciąga...

„Anatomia upadku”: Mistrzowski thriller w Kinie konesera

W Cinema Lumiere, w cyklu Kino Konesera, już niebawem...

W kinie nadchodzi „Przesilenie zimowe”. Wygraj bilety

We wtorek, 19 marca w cyklu Kino Konesera w...