Reklama

Nadal nie udało się wyłonić operatora schroniska w Suwałkach

Data:

- Reklama -

Dwa podmioty, które wystartowały w przetargu na prowadzenie schroniska w Suwałkach, w oparciu o prywatną infrastrukturę wynajmowaną przez miasto, toczą „wojnę korespondencyjną”. Urzędnicy wciąż analizują nadsyłane pisma.

Zwierzęta, które do tej pory znajdowały się w suwalskim schronisku, nie zostały bez opieki, mimo braku nowego operatora. Mariusz Olszewski, zajmujący się psami w 2022 roku, podpisał z Ratuszem umowę zastępczą i na dotychczasowych zasadach sprawuje nad nimi pieczę.

Jak informowaliśmy już wcześniej, Urząd Miejski w Suwałkach przeznaczył dla operatora schroniska dla bezdomnych zwierząt w 2023 roku kwotę 1 mln złotych i na odłów zwierząt – kolejne 120 tys. złotych. Firma „Marol” Mariusza Olszewskiego w drugim przetargu (pierwszy został unieważniony z powodów formalnych) zaproponowała 21 zł za dobowy pobyt każdego psa lub kota przyjętego do schroniska. Kontroferent – sejneńskie „Cyganowo” – 15,99 zł. Przetarg był dwuczęściowy – podmioty mogły zgłaszać swoje propozycje cenowe na opiekę nad zwierzętami i ich odłów. „Cyganowo” wystartowało tylko w części dotyczącej prowadzenia schroniska.

Mamy początek lutego, a w sprawie wyłonienia operatora nadal nic nowego nie słychać. Na nasze pytanie, dotyczące zakończenia przetargu i wyboru najkorzystniejszej oferty, Kamil Sznel z Urzędu Miejskiego w Suwałkach odpowiedział tylko, że cały czas trwa analiza korespondencji nadsyłanej przez Mariusza Olszewskiego i Pensjonat dla zwierząt „Cyganowo” – firmę Czesława Anzela; a tej cały czas przybywa.

– Są to głównie kwestie techniczne – dodał Kamil Sznel, zapytany o charakter nadsyłanych dokumentów. Przedstawiciel Ratusza nie ukrywa, że to najdłużej trwające postępowanie przetargowe ostatniego roku – nie dość, że przetarg musiał zostać powtórzony, to termin składania ofert upłynął 22 grudnia i od tego czasu trwa wymiana listów między stronami.

Będzie kolejny przetarg na prowadzenie suwalskiego schroniska. Postępowanie unieważniono

Kto od nowego roku zajmie się bezdomnymi zwierzętami? Dwie firmy wystartowały w przetargu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Nowy operator schroniska dla zwierząt? Firma została założona miesiąc przed ogłoszeniem postępowania

Na początku tego roku, Miasto Suwałki podjęło próbę wyłonienia...

Przetarg na prowadzenie schroniska: „Cyganowo” złożyło odwołanie

Dwie firmy - "Marol" z Suwałk i "Cyganowo" z...

Kto od nowego roku zajmie się bezdomnymi zwierzętami? Dwie firmy wystartowały w przetargu

Już nie tylko firma "Marol" Mariusza Olszewskiego zainteresowana jest...

Będzie kolejny przetarg na prowadzenie suwalskiego schroniska. Postępowanie unieważniono

Ze względu na uchybienie formalne nie udało się wyłonić w...