Reklama

Nowy operator schroniska dla zwierząt? Firma została założona miesiąc przed ogłoszeniem postępowania

Data:

- Reklama -

Na początku tego roku, Miasto Suwałki podjęło próbę wyłonienia operatora schroniska dla zwierząt, jednak proces napotkał na wiele przeszkód. Od tego czasu, schronisko na podstawie umowy zastępczej prowadził Mariusz Olszewski, dotychczasowy operator obiektu. W nowym przetargu na kompleksową opiekę nad bezdomnymi i wolno żyjącymi zwierzętami w 2023 roku, zakończonym 9 sierpnia, wystartowała tylko jedna firma – „Dogtown” Bogusława Żukowskiego z Kamionki Poprzecznej (Bakałarzewo).

„Dogtown” to jednoosobowa działalność gospodarcza zarejestrowana w czerwcu 2023 roku. Ceny proponowane przez tę firmę różnią się od kwot, jakie inne firmy zaoferowały w poprzednich przetargach – warto spojrzeć choćby na przedział od niecałych 16 do 21 zł za dobowy pobytu zwierzęcia w schronisku. W przypadku najnowszego przetargu cena jednostkowa za dobowy pobyt każdego psa lub kota przyjętego do schroniska wynosi 9,89 zł. Cena za złapanie 1 bezdomnego psa lub kota i transport do schroniska to 299,00 zł, zaś cena za złapanie jednego zwierzęcia gospodarskiego i transport na farmę to 450,00 zł.

Miasto przeznaczyło 200 000 zł na opiekę nad zwierzętami do końca roku. Operator działać będzie na bazie nieruchomości przy ul. Sianożęć, wynajmowanej od właściciela infrastruktury – Bogdana Lauryna – zgodnie z umową do końca roku 2023.

Operator pokrywa koszty bieżącego utrzymania nieruchomości – budowli, budynków i urządzeń znajdujących się na niej, w tym koszt ewentualnych napraw i remontów, opłaty za ścieki, utylizację odpadów w wysokości około 5000 zł miesięcznie.

Przetarg na prowadzenie schroniska: „Cyganowo” złożyło odwołanie

Nadal nie udało się wyłonić operatora schroniska w Suwałkach

Będzie kolejny przetarg na prowadzenie suwalskiego schroniska. Postępowanie unieważniono

2 KOMENTARZE

  1. Się skumali Lauryn będzie kasę garnoł a zwierzaki będą umierac ,on ma wywalone na to co się z nimi stanie. Nie będzie adopcji ani wolontariatu wrócą stare zwyczaje .

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

ToZ prosi o pomoc: Zbiórka pieniędzy na ratunek bezdomnych zwierząt przedłużona

W ciągu ostatnich kilku miesięcy, suwalski Oddział Opieki nad...

Pieniądze za adopcję psów w Suwałkach: Czy kontrowersyjna uchwała wejdzie w życie?

W Suwałkach powraca temat projektu uchwały dotyczącej wypłacania pieniędzy...

Adopcja psów seniorów w Suwałkach: Nowy program na rzecz bezdomnych zwierząt

Rada Miejska w Suwałkach podejmie niebawem ważną decyzję dotyczącą...

Temat schroniska dla zwierząt zatoczył koło. W 2024 r. przytulisko poprowadzi… Bogdan Lauryn

Na prowadzenie schroniska dla zwierząt w Suwałkach w przyszłym...