Reklama

HoT-pomysły tuż przed metą

Data:

- Reklama -
Na zdj. PNTPW w Suwałkach (fot. Niebywałe Suwałki).
Na zdj. PNTPW w Suwałkach (fot. Niebywałe Suwałki).

Ponad 360 pomysłów zgłoszonych do 6 technoparków z województw podlaskiego oraz warmińsko-mazurskiego jest już na ostatniej prostej do sięgnięcia po duże pieniądze z „Hub of Talents”. Wśród nich jest też kilkadziesiąt z Suwałk.

Wartość projektu, w którym uczestniczą Parki z Białegostoku, Olsztyna, Elbląga, Ełku, Suwałk i Łomży, to aż 7,3 mln zł. Pieniądze przeznaczone są na realizację pomysłów osób w wieku do 35. lat, które swoje innowacyjne pomysły chciałyby zrealizować w różnorodnych branżach – od chemii, przez budownictwo aż do IT. Przynajmniej w przypadku pomysłodawców z Parku Naukowo-Technologicznego w Suwałkach.

W ramach „Hub of Talents” z Parku Naukowo-Technologicznego w Suwałkach do oceny merytorycznej zakwalifikowanych zostało prawie 30 projektów. Dla porównania – z Ełku 17, z Łomży – 24, z Olsztyna 113, a z Białegostoku 120. Z 411 pomysłów ostatni etap osiągnęły 363. Ocena wniosków potrwa do połowy lipca 2016 r.

W tej chwili HoT wchodzi w III etap rekrutacji obejmujący wspomnianą ocenę merytoryczną pomysłu na produkt oraz ocenę predyspozycji pomysłodawcy do wprowadzenia produktu w oparciu o informacje zawarte w formularzu zgłoszeniowym oraz prezentację przed ekspertami. W Suwałkach panele eksperckie odbędą się 21 czerwca. W Ełku już trwają. W gronie specjalistów, którzy postawią kropkę nad i, są m.in. eksperci z zakresu energetyki, automatyki, nauk medycznych, fizyki informatyki, a także prywatni inwestorzy. Ostatnim krokiem będzie ocena pomysłu w Warszawie.

W ramach Platformy Startupowej „Hub of Talents” 5 szczęśliwców z PNTPW w Suwałkach (w sumie 60 start-upów ze wszystkich wspomnianych Parków) może liczyć na wsparcie z zakresu prezentacji i promocji projektu, wsparcie księgowe i prawne. Czekają na nich też boksy, z których będą korzystać w okresie inkubacji firmy, a także środki na udział w międzynarodowych imprezach targowych.

Gra jest warta świeczka, bo do pozyskania na start-up jest kwota do 200 tys. euro. Z tego powodu prezes PNTPW, Rafał Peszka nie chce mówić o szczegółach zgłoszonych pomysłów. Przedstawiciele suwalskiego technoparku złożyli też aplikację do programu Interreg, by pomóc również tym, którym nie uda się pozyskać pieniędzy z HoT.

Poprzedni artykuł
Następny artykuł

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Wrześniowe (Nie)DoRzeczne rozmowy o przyszłości Suwałk

Nowe miejsce – z niedługim stażem działania, ale już...

Śladami Andrzeja Wajdy – animacje w trakcie Festiwalu Filmowego „Wajda na nowo”

Wajda blues to warsztaty adresowane do dzieci, dorosłych, całych...

Karatecy wrócili z Bartoszyc z medalami

W sobotę, 20 listopada w Bartoszycach odbyła się kolejna...