Suwalczanie chcą do „Miasta 44”

Suwalczanie chcą do

Są młodzi, pomysłowi, czasem nieśmiali, a czasem przebojowi, połączył ich wspólny temat – chęć zagrania w najnowszym filmie Jana Komasy, Reżyser „Sali samobójców” zdjęcia do najnowszego projektu rozpocznie w maju 2013 r. Na razie szuka aktorów, również do głównych ról.

Za pięć miesięcy wszystkie role pierwszo- i drugoplanowe muszą być już obsadzone. To ważna informacja, ponieważ teoretycznie każdy ma szansę na przeżycie wspaniałej przygody i odniesienie sukcesu na dużym ekranie. – Szukamy kogoś, kto to nas zaskoczy, kto od razu zapadnie w pamięć – mówi Zuzanna Wiślicka z Akson Studio.

Sześcioosobowa ekipa „Miasta 44” talentów szukała najpierw w Białymstoku, a dzień później w Suwałkach. Casting w mieście nad Czarną Hańczą odbył się 12 grudnia. Godzinę po rozpoczęciu na korytarzu Suwalskiego Ośrodka Kultury nie było tłumów. Nie powinno to dziwić, ponieważ w dzień powszedni potencjalni aktorzy (w wieku od 16 do 24 lat), byli na zajęciach. Ci, którzy dotarli na casting, cierpliwie oczekiwali na swoją kolej. A gdy już przekroczyli drzwi do sali granatowej, musieli dać z siebie wszystko.

Po krótkiej autoprezentacji każdy uczestnik miał 30 sekund, by puścić wodze wyobraźni i udowodnić, że w filmie będzie czuł się jak ryba w wodzie. Z pierwszym wrażeniem bywało różnie – stres dawał o sobie znać. Niektórzy improwizowali, inni prezentowali przygotowany fragment prozy lub wiersza, jeszcze inni odgrywali swoje role ze spektakli, nad którymi pracowali w grupach teatralnych. Zdarzały się nawet popisy wokalne.

Emocje, które pojawiły się na suwalskim castingu, mogą zaprocentować w przyszłości, jako wielka siła filmu „Miasto 44”. – To nietypowy projekt. Jego tematyka wskazywałaby raczej na historyczną martyrologię, a będzie to film, który ucieka od schematów – tłumaczy Zuzanna Wiślicka. Szczegóły produkcji są na razie owiane tajemnicą. Pewne jest jednak to, że „Miasto 44” prezentować będzie historię powstania warszawskiego z perspektywy młodych ludzi. – Nie tych, którzy sztywno stoją baczność i salutują, tylko tych, którzy mieszkają w Warszawie w 1944 roku, kochają i są kochani, którzy chcą żyć i to żyć ciekawie – podkreśla Wiślicka.

Ekipa „Miasta 44” pojawi się jeszcze w wielu miastach Polski. O kolejnych terminach i miejscach na bieżąco informować będzie Akson Studio. Fanpage „Miasta 44”.

Fot. Niebywałe Suwałki

Dodaj komentarz