Miśkiewicz, Banaszak i inni

Miśkiewicz, Banaszak i inni Niebywałe Suwałki 2
Na zdj. Dorota Miśkiewicz oficjalna strona artystki.

Teatr, fotografia, film, poezja oraz muzyka w jednym miejscu i lada dzień? Owszem, 21 stycznia rozpocznie się piąta edycja imprezy „Kierunek Gołdap”. W spotkaniu różnych dziedzin sztuki wezmą udział m.in.: Paulina Holz i Rafał Kosecki, Agnieszka Chrzanowska, Dorota Miśkiewicz, Hanna Banaszak.

Z każdego wysiłku powinna wynikać satysfakcja. Wszystko wskazuje na to, że przy odrobinie zaangażowania taki też będzie kolejny „Kierunek Gołdap”. Każdy, kto zada sobie trud, by dotrzeć do Gołdapi, może liczyć na wrażenia artystyczne spod znaku różnorodności.

W poniedziałek – 21 stycznia w Muzeum Ziemi Gołdapskiej im. M.Ratasiewicza odbędzie się inauguracja wydarzenia. To właśnie tam o godz. 17.00 o „Syberii” opowie Paweł Tryk. Dwie godziny później – o 19.00 na deskach sali widowiskowej Domu Kultury pojawią się: Rafał Kosecki i znana z telewizyjnych seriali Paulina Holz – w spektaklu „Gabinet”. Premiera przedstawienia miała miejsce kilka lat temu. O nocy w gabinecie lekarskim media pisały bardzo ciepło, wysoko oceniając kreacje aktorów wcielających się w postacie, które trapią problemy dnia codziennego i niepewność jutra.

Środa – 23 stycznia będzie okazją, by w Kinie „Kultura” o godz. 19.00 obejrzeć filmy Sławomira Romaniuka i Dariusza Szady-Borzyszkowskiego, a także porozmawiać z autorami obrazów prezentowanych pod tytułem „Zatrzymane w czasie i przestrzeni”. Zarówno Szada-Borzyszkowski, jak i Romaniuk czas dzielą między pracę w mediach oraz działania na gruncie twórczym – filmowy, teatralnym, fotograficznym.

W programie „Kierunku Gołdap” znajdzie się też dzień z literaturą i poezją. 24 stycznia w Bibliotece Publicznej o godz. 11.00 odbędą się warsztaty literackie oraz spotkanie autorskie ze Zbigniewem Chojnowskim. Z kolei o godz. 16.30 zaplanowana została promocja książki „Odległości” Mirosława Słapika. Słapik jest jednym z laureatów honorowej nagrody Pasjonat „Przypisanych północy”. W gronie zasłużonych dla Warmii i Mazur znaleźli się między innymi: Dariusz Morsztyn „Biegnący Wilk”, Marek Gałązka – obecnie zastępca dyrektora Suwalskiego Ośrodka Kultury, czy Zbigniew Fałtynowicz z Muzeum Okręgowego w Suwałkach.

Spectrum wrażeń muzycznych organizatorzy planują na 25 i 26 stycznia. W piątek w sali widowiskowej Domu Kultury w Gołdapi wystąpią Agnieszka Chrzanowska z programem „Piosenki dla mężczyzny” oraz Dorota Miśkiewicz, które tego wieczoru będzie promować najnowszą płytę „Ale” (to czwarte solowe wydawnictwo Doroty Miśkiewicz). Początek o godz. 19.00. Warto przekonać się, jak na żywo brzmi artystka, która muzykę ma „wdrukowaną w geny” i która miała okazję współpracować z Cesarią Evorą, Anną Maria Jopek, Nigelem Kennedym, Janem Ptaszynem Wróblewskim, Włodzimierzem Nahornym. Strona artystki: Dorota Miśkiewicz, Agnieszka Chrzanowska.

Hannę Banaszak będzie można usłyszeć na scenie Domu Kultury w Gołdapi 26 stycznia o godz. 19.00. Artystka karierę rozpoczęła pod koniec 70. XX wieku. Więcej na stronie internetowej Hanny Banaszak.

Co jeszcze znalazło się w programie wydarzenia „Kierunek Gołdap”? Warto sprawdzić w naszym kalendarzu (w serwisie informacje na temat wejściówek, karnetów i rezerwacji).

Na zdj. Hanna Banaszak i Dorota Miśkiewicz (Czudowska) – oficjalne strony artystek

1 KOMENTARZ

  1. Rocznik 1998.Gabriela Bielecka swoje skrzydła rozwija pod okiem Anny Borkowskiej , znakomitego pedagoga, warsztat szlifuje na kursach mistrzowskich .Stypendystka marszałka woj. podlaskiego, efektem są liczne nagrody na konkursach w Polsce i zagranicą.

Dodaj komentarz