Letni klimat filmów

0
97
Kuchao
Kuchao
Kuchao

Wielbicieli kina pod chmurką może ucieszyć fakt, że 7 lipca rozpocznie się w Suwałkach cykl pokazów filmowych „Kino Letnie”. W tym roku wśród krótkometrażowych produkcji zobaczymy najciekawsze filmy z 19. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Etiuda & Anima, ale też etiudy meksykańskie i japońskie.

Pokazy odbywać się będą w Parku Konstytucji 3 Maja w dniach: 7, 14 i 21 lipca oraz 4, 18 i 25 sierpnia. Wszystkie projekcje rozpoczną się o godz. 21.00. Czego możemy się spodziewać? Kilkuminutowych filmów potwierdzających kreatywność, pomysłowość i talent ich twórców.

W najbliższą niedzielę – 7 lipca pod szyldem „The Best of Etiuda” widzowie obejrzą „Sowę” Marty Karwowskiej – film, który zdobył nagrodę Grand Prix Festiwalu Etiuda & Anima. To historia 8-letniej Sowy, która próbuje dostać się na opuszczoną wyspę. I chociaż ponton jest dziurawy, a rodzice zajęci, prawie jej się to udaje.

W programie znalazł się także film wyreżyserowany przez Guillaume Legranda o parze młodych ludzi, którzy żyją na obrzeżach miasta. Dramatyczny wątek porwania zmienia perspektywą postrzegania przez nich świata.

STREMT 89 – produkcja rumuńska autorstwa Andy Puscas i Dragosa Dulea to krótki dokument przywodzący na myśl pamiętne 12:08 na wschód od Bukaresztu, czyli zabawną opowieść o rumuńskiej wiosce i wydarzeniach, które zaszły w niej w pamiętnym, przełomowym dla wschodniej Europy roku.

Kolejne pokazy w ramach „Kina Letniego” to filmowe historie o małżeństwie, rasowych uprzedzeniach, losie zwierząt, stosunkach sąsiedzkich, samotności, demonach, czarownicach, naturystach, miłości, nieufności i bliskości, zaufaniu, rdzennych mieszkańcach Meksyku, emigrantach.

Więcej informacji na temat pokazów w kalendarzu na stronie „Niebywałych Suwałk”.

Demoni from Theodore Ushev on Vimeo.

Kuchao – film Masaki Okuda

Patronem medialnym cyklu są Niebywałe Suwałki.

Leave a Reply